Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zmarszczki na dekolcie – współczesne sposoby na walkę z problemem

Zmarszczki na dekolcie – współczesne sposoby na walkę z problemem

Skóra na dekolcie jest znacznie cieńsza niż skóra na twarzy. W tym miejscu jest dość mało tkanki tłuszczowej oraz znacznie mniej gruczołów łojowych. Nie bez powodu matki zwracały swoim córkom uwagę, aby trzymały się prosto i nie przechylały ramion do przodu. Taka postawa ciała, utrzymywana przez lata powoduje, że zmarszczki na dekolcie pojawiają się szybciej i coraz trudniej z nimi walczyć.

Przyczyny powstawania zmarszczek na dekolcie

Przez całe wieki, problem ze zmarszczkami na dekolcie był właściwie nie do rozwiązania. Jedyną radą było zapobieganie, czyli systematyczne nawilżania i utrzymywanie wyprostowanej postawy ciała w czym przez wieki pomagały gorsety. Dziś już gorsetów nie stosujemy, zmienił się także nasz tryb życia, który niejednokrotnie jest siedzący. Cierpią nie tylko nasze kręgosłupy, ale także skóra na dekolcie, która szybko nabiera charakterystycznych linii. Zmarszczki w tym miejscu mogą być także wywołane pozycją podczas spania oraz wielkością biustu. Kobiety, które mają większy biust i dodatkowo lubią spać na boku, dość szybko zaczynają dostrzegać problem u siebie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Sposoby na pozbycie się zmarszczek

Współczesne rozwiązania pozwalają nam na skuteczna walkę ze zmarszczkami na dekolcie, choć nie zawsze są to rozwiązania zupełnie nieinwazyjne. To najbardziej skutecznych sposobów możemy zaliczyć:

Zabiegi laserem

Do uzyskania optymalnych efektów z pewnością potrzebne będzie zastosowanie co najmniej kilku zabiegów. Lasery YAG stosowane są w usuwaniu zmarszczek na twarzy, rozjaśnianiu przebarwień i wygładzaniu właśnie zmarszczek na dekolcie. Zabiegi laserowe nie poprawiają stanu zwiotczałej skóry, jednak z drobnymi zmarszczkami radzą sobie całkiem nieźle.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, dostosowane do rodzaju problemu, mogą przynieść bardzo dobre efekty. Zwykle nie wystarczy jeden zabieg i potrzebne jest kilka sesji w odstępach kilkutygodniowych, aby znacznie wygładzić skórę. Peelingi chemiczne o różnym składzie i stężeniu, stosowane są na usuwanie drobnych zmarszczek, płytkich blizn oraz przebarwień słonecznych na twarzy, dekolcie oraz plecach. Delikatne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Peelingi chemiczne najlepiej stosować jesienią, zimą i wczesną wiosna, aby nie narażać skóry na kontakt z promieniowaniem słonecznym.

Botoks oraz wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego

Nie każdy rodzaj problemu jest odpowiedni dla zastosowania botoksu lub kwasu hialuronowego. To lekarz dostosowuje leczenie w zależności od konkretnego problemu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma jedną, podstawową wadę – jest nietrwałe i trzeba powtarzać je co kilka miesięcy. Może przynieść jednak dobre efekty w walce z głębszymi zmarszczkami, pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest przez profesjonalnego lekarza.

Balsamy i kremy

Systematyczne stosowanie balsamów, kremów i serów może przynieść bardzo dobre efekty, zwłaszcza wtedy, kiedy w preparatach zawarte są odpowiednie substancje, takie jak lekkie stężenia kwasów AHA, witamina A i E oraz retinol. Kosmetyki z aktywnymi składnikami stosowane systematycznie, długofalowo mogą przynieść odpowiednie efekty.

Zmarszczki na dekolcie to jeden z wielu problemów, które dotykają nas wraz z upływającym czasem. Choć większość z nas ma w życiu poważniejsze problemy, chętnie pozbywamy się tych bardziej błahych o ile jest to możliwe. W walce ze zmarszczkami na dekolcie bardzo ważne jest indywidualne podejście dostosowany do głębokości, rodzaju zmarszczek oraz innych problemów, takich jak przebarwienia.