Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Oczy jak zwierciadło duszy. Jak przywrócić im blask i młodszy wygląd?

Oczy jak zwierciadło duszy. Jak przywrócić im blask i młodszy wygląd?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. I rzeczywiście, w literaturze lub kinematografii wydają się być najważniejsze w postrzeganiu twarzy, ale też charakteru drugiego człowieka. Oczy istotnie wyrażają emocje. Można z nich wyczytać radość, smutek, gniew i inne emocje. Skóra wokół oczu natomiast, najczęściej zdradza wiek, doświadczenie życiowe, zmęczenie lub styl życia.

Najpopularniejsze problemy ze skórą wokół oczu

Pierwsze, widoczne oznaki starzenia się skóry wokół oczu pojawiają się w okolicach 25 roku życia. Za starzenie się odpowiada szereg czynników i są to między innymi: styl życia, codzienna pielęgnacja, mimika, ekspozycja skóry na słońce oraz czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu. Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby w różnym wieku. Najczęściej spotykane problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci to:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • nadmiar tłuszczu w obrębie dolnej powieki, czyli tzw. worki po oczami – za ten stan najczęściej odpowiedzialne są geny, a wraz z upływem czasu i utartą elastyczności skóry, problem jest coraz bardziej widoczny.
  • Nadmiar skóry na górnej powiece – spojrzenie staje się przez to mało wyraziste, a z czasem problem może ograniczać pole widzenia. Nadmiarom skóry na górnej powiece dość często towarzyszą zmarszczki w dolnej części oraz tzw. „kurze łapki”
  • Widoczna zmarszczka, oddzielająca tzw. dolinę łez od policzka
  • Opadająca dolna powieka, która sprawia, że widoczna jest biel poniżej tęczówki – rzadki problem, jednak jeden z tych, który przyciąga dużo niepotrzebnej uwagi.

Zabieg dostosowany do problemu

Pierwszym i najważniejszym krokiem przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zabiegu, jest ustalenie z jakiego rodzaju problemem musimy się zmierzyć. Tylko właściwa diagnoza pozwoli na zastosowanie odpowiedniego zabiegu. Nie ma jednego, cudownego „leku” lub „zabiegu” na wszystkie problemy. Czasem konieczne jest połączenie technik operacyjnych lub dodatkowe stosowanie procedur z zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej stosowanymi sposobami na poprawienie wyglądu skóry wokół oczu są:

  • Medycyna estetyczna – najczęściej są to tzw. wypełniacze. Dla wieku pacjentów przynoszą zadowalające efekty,  a ich największą wadą jest konieczność powtarzania zabiegów co kilka miesięcy. Rodzaj wypełniacza dostosowywany jest do rodzaju problemu. Zastrzyki najczęściej stosuje się dla wygładzenia zmarszczek lub nadania objętości tzw. dolinie łez. Użycie preparatów wypełniających nie w każdym przypadku przyniesie oczekiwane rezultaty, dlatego zawsze pytaj lekarza o najlepsze możliwe opcje dostosowane do rodzaju problemu. Zastosowanie wypełniaczy jest jednym ze sposobów czasowego uporania się z problemem, z którego wiele osób jest zadowolonych.
  • Interwencja chirurgiczna – czyli plastyka powiek górnych lub dolnych. Najczęściej stosowany zabieg w sytuacji, kiedy występują nadmiary skóry ograniczające pole widzenia lub złogi tłuszczu w dolnej powiece, które tworzą tzw. worki pod oczami. W tym drugim przypadku, tłuszcz zostaje usunięty. Plastyka powiek przynosi długotrwałe efekty i znacznie poprawia wygląd skóry wokół oczu oraz nadaje świeżości całej twarzy. W każdym przypadku, chirurg plastyk dostosowuje technikę operacyjną do rodzaju problemu w celu uzyskania optymalnego efektu.

Dzisiejsza medycyna, pozwala na poprawienie mankamentów wynikających z genetyki lub stylu życia. Czasem wystarczy niewielki zabieg, aby znacząco wpłynąć na wygląd twarzy i nadać spojrzeniu bardziej młodzieńczego charakteru. Kluczem do uzyskania pożądanego wyglądu, jest znalezienie właściwego specjalisty, który zdiagnozuje problem i zastosuje najbardziej optymalny zabieg.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka