Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Redukcja i lifting piersi – jak zabieg może wpłynąć na Twoje życie i sylwetkę?

Redukcja i lifting piersi – jak zabieg może wpłynąć na Twoje życie i sylwetkę?

Duże, ciężkie piersi mogą być dla kobiety sporym problemem w codziennym funkcjonowaniu. Choć spory biust jest uznawany, szczególnie za męską część społeczeństwa, za szczególnie atrakcyjny, dla wielu kobiet może stanowić kłopot zarówno estetyczny jak i zdrowotny. Obecnie, wiele kobiet decyduje się na redukcję i lifting piersi. Oto zmiany w codziennym życiu, które odkrywają kobiety po zabiegu.

Bóle pleców przestają być dokuczliwe

Jeśli operacja redukcji piersi została przeprowadzona na tyle wcześnie, że nie doszło jeszcze do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, to bezpośrednio po operacji, większość kobiet odczuwa duże zmiany i znaczną ulgę. Bóle pleców to jeden z podstawowych problemów zdrowotnych wiążący się z dużymi piersiami. Kobieta na co dzień, zmuszona jest to dźwigania dodatkowego ciężaru, który niejednokrotnie odbija się na problemach z kręgosłupem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Problemy skórne związane z dużym biustem już Cię nie dotyczą

Duże piersi niejednokrotnie wiążą się także z powstawaniem problemów skórnych, przykrych zwłaszcza latem. Kandydatki do operacji redukcji piersi najczęściej borykają się z bolesnymi, czerwonymi otarciami na ramionach, powstałymi po całym dni chodzenia w biustonoszu. Rzadkością nie są także odparzenia pod piersiami, które skutecznie mogą popsuć samopoczucie każdej kobiecie.

Młodzieńczy wygląd ciała

Nawet bardzo wysportowana sylwetka będzie wyglądać gorzej, gdy piersi są duże i zwisające. Redukcja piersi w połączeniu z liftingiem, przywraca ciału młodzieńczy, bardziej dziewczęcy i lekki wygląd. To doceniają niemal wszystkie kobiety, które przeszły operację. Plusem bardziej młodzieńczego wyglądu jest wyprostowana sylwetka.

Powrót do aktywności fizycznej

Wiele kobiet bujnie obdarzonych przez naturę rezygnuje z uprawiania ulubionych sportów, ponieważ duży biust zwyczajnie ogranicza wykonywanie niektórych ruchów. Po operacji, wiele kobiet decyduje się powrócić do codziennej aktywności i uprawiania sportu. Nie tylko ze względu wygodę i możliwość, ale także z powodu dodatkowej motywacji jaką jest utrzymanie dobrych efektów operacji.

Radość z zakupów

Bielizna w dużych rozmiarach jest znacznie droższa a jej wybór ograniczony. Na mniejsze piersi jest znacznie łatwiej kupić ładne biustonosze w dobrych cenach. Bielizna nie jest jednak jedyną grupą produktów, która będzie sprawiała Ci większą radość. Teraz już, zakup bluzki, żakietu, a nawet koszuli nie będzie stanowiło problemu. We wszystkim będzie wyglądała lepiej i bardzie proporcjonalnie, przez co ograniczenia podczas kupowania odzieży będą znacznie mniejsze.

Lepsze proporcje sylwetki

To jeden z najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka efektów operacji redukcji i liftingu piersi. Sylwetka nabiera lekkości, ponieważ w końcu to nie piersi są na pierwszym planie. Większą uwagę przykuwają szczupłe nogi, wąska talia lub ładne ramiona. Figura wydaje się znacznie lżejsza i bardziej proporcjonalna.

Większa pewność siebie

Duży, znacznie opadający biust rzadko dodaje pewności siebie. Problem z zakupem ładnej bielizny lub sukienki, otarcia i problemy skórne oraz duży stopień opadu mogą wpływać na poczucie atrakcyjności. Po operacji redukcji i liftingu piersi, wiele kobiet czuje się zdecydowanie lepiej w swoim własnym ciele. Biust przestaje być balastem powodującym kłopoty, a staje się integralną częścią kobiecości.

Odzyskanie wyglądu sprzed ciąży

Istnieje grupa kobiet, u których po ciążach oraz karmieniu piersią, pozostaje problem z opadającymi piersiami. Często są to kobiety młode, którym zależy na dobrym wyglądzie. Zabieg redukcji i liftingu piersi, pomaga im odzyskać wygląd sprzed ciąży i wciąż cieszyć się młodzieńczym ciałem.