Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Liposukcja w liczbach

Liposukcja w liczbach

Jedną z najprostszych, a zarazem najszybszych metod na pozbycie się niechcianego tłuszczyku jest liposukcja. Metoda ta przydatna jest zwłaszcza tam, gdzie standardowe metody odchudzania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Dotyczy to m.in. pozbywania się tkanki tłuszczowej z podbródka, a także brzucha i ramion. Zabieg liposukcji cieszy się coraz większą popularnością, dlatego warto przyjrzeć się statystykom na temat tego zabiegu.

Topowy zabieg

Według statystyk podawanych przez ISAPS, organizacji zbierającej dane  na temat zabiegów plastycznych z 24 krajów świata.  Według tej organizacji interesująca nas liposukcja dane ma na niezwykle zadowalającym poziomie. Już w 2016 roku był to drugi najpopularniejszy zabieg estetyczny na świecie.  Liposukcja jest zabiegiem dostępnym praktycznie u każdego chirurga plastycznego. Z kolei ASAPS, badająca popularność zabiegu w USA, zauważyła, że zebrane o liposukcji  informacje plasują ją na pierwszym miejscu w Stanach.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Kto wybiera liposukcje?

Według zebranych informacji przez ASAPS zabieg liposukcji jest najpopularniejszy wśród kobiet i mężczyzn w  grupie 35-50 lat (aż 47,4%). Na drugim miejscu jest grupa 19-34 lata z 26,2% pacjentów z tej grupy wiekowej. Z kolei według ISAPS aż 45,4% pacjentów było w przedziale wiekowym od 19 do 34 roku życia. Druga grupa wiekowa to 35-50 lat. W 2016 roku liposukcja była drugim najpopularniejszym zabiegiem wśród kobiet, a wśród mężczyzn plasowała się ona na czwartym miejscu.  Według ISAPS w 2016 roku 85,3% pacjentów stanowiły kobiety, a 14,7% mężczyźni.

Zadowolenie po zabiegu

Niegasnąca popularność tego zabiegu jest najlepszym dowodem na to, że zadowolenie pacjentów i pacjentek skłania ich do polecania zabiegu innym. Liposukcja jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, a zadowolenie z pewnością zauważają osoby, które dzięki zabiegowi chcą wymodelować ciało już po tym, jak pozbyli się nadmiarowych kilogramów. Jest to zabieg niewskazany dla osób otyłych (nie jest to metoda odchudzania). Jeśli pacjenci zastosują się do zaleceń lekarza to, co do zasady, po zabiegu zauważają faktyczną poprawę wyglądu, a także i samopoczucia.