Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Bezpieczne odchudzanie – jakimi zasadami powinnaś się kierować?

Bezpieczne odchudzanie – jakimi zasadami powinnaś się kierować?

Uporczywie próbujesz schudnąć, ale żadna z metod, które wdrażasz nie przynosi efektów? Być może nieświadomie popełniasz błędy podczas odchudzania. Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego odchudzania, które może zdziałać cuda. Bezpieczne odchudzanie to proces rozłożony w czasie, który przynosi długotrwałe efekty. Powinnaś zatem uzbroić się w cierpliwość. Ale nie martw się, na pewno się opłaci!

Jakie błędy popełniamy podczas odchudzania?

Jeśli zastosujemy bardzo restrykcyjną dietę i znacznie ograniczymy ilość spożywanych kalorii, to waga błyskawicznie spadnie. Ale należy pamiętać, że w momencie, kiedy skończymy dietę, waga szybko wróci do normy. Czasem też pojawią się dodatkowe kilogramy. Po takiej diecie organizm jest rozregulowany. Stosowanie takiej diety przed dłuższy czas może prowadzić do niedoborów pokarmowych. Mogą się pojawić także kłopoty ze zdrowiem. Nie jest to zatem bezpieczne odchudzanie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Bezpieczne odchudzanie – przekonaj się!

Bezpieczne odchudzanie wymaga od nas przede wszystkim cierpliwości. Nowe, cudowne diety odchudzające pojawiają każdego sezonu, ale nie są one odpowiednio dopasowane do stylu życia i indywidualnego organizmu. Jedyne, co skutkuje, to ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Bezpieczne odchudzanie zakłada utratę masy, ale w wolniejszym tempie i przy zbilansowaniu odpowiednich produktów. Dzięki temu nie tylko schudniesz skuteczniej, ale również wzbogacisz organizm o nowe nawyki i zdrowsze jedzenie.

Zasady bezpiecznego odchudzania

Każdy, kto chce w zdrowy i bezpieczny sposób stracić zbędne kilogramy, powinien przestrzegać poniższych zasad.

  • Posiłki powinny być spożywane regularnie. Optymalne jest spożywanie do pięciu niewielkich posiłków dziennie. Każdy posiłek powinien być odpowiednio zbilansowany.
  • Nie należy stosować diet niskokalorycznych.
  • Należy znaleźć czas na aktywność fizyczną.
  • Jedzenie przygotowywane na parze jest zdrowsze.
  • Należy kontrolować uczucie głodu.
  • Bezpieczne odchudzanie zakłada spożywanie śniadań. Doskonale wpływa to na metabolizm i ułatwia odchudzanie.
  • Należy świadomie wybierać jedzenie. Podczas zakupów warto zapoznać się z informacjami zawartymi na etykietach.
  • Należy unikać produktów mącznych i zastępować je warzywami.
  • Warto zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty. Dzięki temu organizm dostanie mniejszą ilość kalorii.

Gdy wypróbowałaś już wszystkiego – liposukcja!

Jeśli po wdrożeniu wszystkich niezbędnych zasad bezpiecznego odchudzania, wciąż nie możesz schudnąć, zgłoś się do lekarza specjalisty. Może się okazać, że jest to wynikiem przewlekłej choroby. Jedną z metod poradzenia sobie z problemem tego typu jest poddanie się zabiegowi liposukcji. Polega on na odsysaniu tłuszczu z większych partii ciała. Przed zdecydowaniem się na zabieg, koniecznie skonsultuj swój stan z lekarzem.