Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Intensywne nawilżenie skóry po lecie

Intensywne nawilżenie skóry po lecie

Promienie słońca, plaża, słona woda morska to nierozerwalny element wakacyjnego relaksu. Brązowa skóra przypomina nam o tym, co w lecie najbardziej beztroskie, ale również o tym, czego wolelibyśmy nie dostrzegać. Skóra staje się sucha, nieprzyjemnie ściągnięta oraz można dojrzeć na niej niewielkie linie.

To, jak poważne są jej naruszenia może zależeć od tego, jak intensywnie korzystaliśmy z uroków urlopu. Sucha skóra jest pozbawiona wody i potrzebuje regeneracji oraz odpowiedniego odżywienia. Jeśli czujesz, że krem i balsam nie wystarczają, wizyta u lekarza medycyny estetycznej może okazać się niezastąpiona. Nawilżenie skóry powinno oddziaływać kompleksowo oraz dokładnie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Sucha skóra po lecie – jak to się dzieje?

Słońce powoduje, że nawilżenie skóry znacznie się zmniejsza. Przynosi to zniszczenie struktury elastynokolagenowej odpowiedzialnej za właściwe napięcie skóry. Konsekwencje? Przebarwienia i popękane naczynka. To jest to jednak jedyny problem – na skórze twarzy nasilają się zmarszczki. Promieniowanie słoneczne najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, którego zadaniem jest kontrola naskórka. Skutkuje to szybszym wyparowaniem wody oraz wysuszeniem naskórka. Nawilżanie od zewnątrz może nie wystarczyć – wymaga to nawilżenia skóry oraz odpowiedniej diety.

Nawilżenie skóry w domu

Najważniejsze jest dokładne stosowanie kosmetyków nawilżających oraz natłuszczających. Balsam warto wesprzeć działaniem masła do ciała, które bardzo dokładnie odpowiada na problemy suchej skóry – nawilża ją oraz relaksuje. Obejmuje też szereg substancji odżywczych. Ponieważ jest bogatsze od standardowego balsamu, skuteczniej natłuszcza i pozostawia na skórze cienką powłokę, która przez kilka godzin podaje do skóry niezbędne substancje i przeciwdziała wyparowywaniu wody. Znaczna część typów masła do ciała zawiera jednocześnie bardzo atrakcyjny zapach, co jest kolejnym atutem. By mieć okazję cieszyć się świeżą oraz prawidłowo natłuszczoną skórą, warto do zwykłej pielęgnacji wybierać zarówno te kosmetyki, które zawierają sprawdzone oraz skuteczne składniki. Tu sprawdzi się witamina A, która zwiększa nawilżenie skóry, a dodatkowo zmniejsza przebarwienia.

Specjalistyczne nawilżenie skóry

Jeśli po pielęgnacji w zaciszu domu wciąż odczuwasz wysuszenie, skóra jest ściągnięta, popękana oraz miejscami się łuszczy, czas wybrać się do specjalisty. Pamiętaj, że pielęgnacja własna oddziałuje zwłaszcza na najpłytsze warstwy skóry. Problem po sezonie słonecznym może leżeć znacznie głębiej. Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, zapytaj o zabieg mezoterapii. Polega ona na łatwym wprowadzeniu preparatów nawilżających w suche, podrażnione miejsca. Stanowi to swoisty zastrzyk energii dla skóry twarzy oraz ciała. Dzięki dokładnym wytycznym specjalisty zostanie dobrana mieszanka, idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Efekt zobaczysz niezwykle szybko, już samo nakłuwanie powoduje poprawę krążenia. Nawilżenie skóry będzie natychmiastowe!