Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak zadbać o siebie jesienią?

Jak zadbać o siebie jesienią?

Lato, choć jest piękną porą roku, podczas której rodzą się najlepsze wspomnienia, dla naszego organizmu nie jest już tak korzystne. Słońce wysusza skórę, a po intensywnym opalaniu brak jej składników odżywczych. Pielęgnacja jesienią musi obejmować całe ciało i być intensywna. Przede wszystkim należy zregenerować organizm po minionych miesiącach szaleństwa. 

Unikaj ekspozycji na słońce

Za negatywne oddziaływanie na skórę, odpowiedzialność ponosi promieniowanie UV. Ma ono wpływ na pojawienie się rumienia i poparzeń skórnych. Są to efekty widoczne gołym okiem. Niestety, ale słońce wpływa negatywnie również na stan skóry. Poprzez nadmierną ekspozycję traci ona swą elastyczność i sprężystość. Dochodzi do fotostarzenia, które charakteryzuje się bardzo dużą suchością skóry. Jest to tylko kilka najważniejszych negatywnych konsekwencji ciągłego przebywania na słońcu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jesienią warto szukać cienia i unikać ekspozycji na słońce. Warto chronić siebie za pomocą odpowiednich produktów. Kosmetyki na jesień muszą mieć odpowiedni filtr UV, być wysoko odżywcze i mocno nawilżające. Wybrane produkty należy nakładać często, w dużej ilości szczególnie po wyjściu z basenu, siłowni, czy po bieganiu. 

Pielęgnacja na jesień– jakie kosmetyki wybierać?

Przede wszystkim pielęgnacja jesienią powinna opierać się na naturalnych kosmetykach. Warto w tym czasie czerpać z natury. Nic tak nie pomaga wysuszonej i cierpiącej skórze po lecie. Wysokoodżywcze kremy wzbogacone o ekstrakt z aloesu, nie tylko wygładzą i nawilżą skórę, ale też załagodzą podrażnienia. Nadmierna suchość jest jej stanem zapalnym. Kosmetyki na jesień powinny być pozbawione SLS, SLES, czy syntetycznych barwników i aromatów.

W zamian w swym składzie powinny zawierać wazelinę, oleje roślinne, lanolinę i naturalne minerały. W tym okresie należy również pamiętać o środkach myjących. Mają one niemały wpływ na warstwę lipidową skóry, a co za tym idzie, odpowiadają za jej nawilżenie. Muszą być pozbawione drażniących detergentów, ponieważ te odtłuszczają i wysuszają skórę.