Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
W jakim wieku wykonywany jest zabieg plastyki piersi u kobiet?

W jakim wieku wykonywany jest zabieg plastyki piersi u kobiet?

Powiększenie piersi stanowi najpowszechniejszy i najczęściej wykonywany zabieg chirurgii estetycznej. Liczba kobiet, które decydują się na operację, z roku na rok cały czas rośnie. Plastyka piersi u kobiet zyskała bardzo dużą popularność, a wiek pacjentek oraz powody przeprowadzenia zabiegu są różnorodne. 

Powiększanie piersi u kobiet

Kobiety, które decydują się na powiększanie piersi, są w różnym wieku. Operacje można z powodzeniem przeprowadzić zarówno u kobiety osiemnastoletniej czy sześćdziesięcioletniej. Wszystko uzależnione jest od wymagań pacjentki i pozytywnych wyników badań. Powszechnie uważa się, że dolną granicą wieku do przeprowadzenia zabiegu plastyki piersi jest dwadzieścia lat.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jednak coraz częściej mit ten jest obalany. Osoba pełnoletnia może zdecydować się na zabieg, nie ma tu żadnych przeciwwskazań. A co mówią dane o wieku kobiet decydujących się na operację? W naszym kraju nie ma prowadzonych żadnych statystyk. Pomimo tego raporty międzynarodowe dużo mówią na ten temat. Trendy w Polsce nie różnią się od tych panujących w innych krajach. 

Plastyka piersi, wiek kobiety- co mówią na ten temat statystyki? 

Dane na temat wieku kobiet i ilości przeprowadzonych operacji plastycznych piersi można znaleźć na stronie International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Organizacja zrzesza kilkadziesiąt krajów, z których następnie generuje statystyki. W 2018 roku widocznie wzrosła liczba wykonanych operacji, (o 6,1%) w stosunku do roku 2017. Na plastykę piersi najczęściej decydowały się kobiety w wieku 19-34 lat. W 2016 roku przeprowadzono ponad 955 tysięcy zabiegów, co ogólnie dało wynik 57,9%. Drugą grupą są pacjentki w wieku 35-50.

U kobiet w tym wieku łącznie wykonano ponad 530 tysięcy operacji. Najrzadziej na powiększanie biustu decydowały się kobiety powyżej 65 roku życia i poniżej 18. Plastyka piersi u kobiet daje pozytywne rezultaty. Kobiety są pewniejsze siebie, lepiej czują się ze swoim ciałem. Często na zabieg decydują się kobiety po mastektomii i ciąży.

Powiększanie piersi – o tym pamiętaj!

Zabieg plastyki piersi powinien być uzależniony od stylu życia, jakie prowadzi dana kobieta. Pamiętaj również, że moda na wygląd zmienia się. Jeszcze do niedawna trendy promowały duże piersi, które nieco odstawały od proporcji sylwetki. Obecnie jednak chirurgia plastyczna stawia na naturalność, by piersi były odpowiednio dopasowane do proporcji figury.