Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Dobór biustonosza po operacji piersi

Dobór biustonosza po operacji piersi

Operacja piersi to jeden z cięższych zabiegów medycyny estetycznej. Zarówno przygotowanie, jak i odpowiednia rekonwalescencja są niezbędne, aby operacja się udała i przyniosła pożądane efekty. Jednym z czynników prawidłowej rekonwalescencji jest dobór biustonosza. Powinien on być nie tylko odpowiednio dostosowany do naszych obecnych rozmiarów piersi, ale również powinien spełniać swoje specjalistyczne funkcje, jakimi jest podtrzymanie i formowanie biustu. Podpowiadamy jaki powinien być odpowiedni stanik po operacji biustu.

Dlaczego rekonwalescencja po operacji piersi wymaga odpowiedniego biustonosza?

Obecnie wiele kobiet decyduje się na plastykę piersi. Pacjentki najczęściej poddają się powiększeniu i plastyce piersi, jak również operacji z podniesieniem. Po operacji piersi dobór biustonosza nie jest wcale łatwy ze względu na obrzęki czy deformację kształtu, jaka może nastąpić zaraz po wykonaniu zabiegu. Bardzo istotne jest to, aby piersi bezpośrednio po zabiegu zostały unieruchomione we właściwym miejscu. Będzie to miało ogromny wpływ na to, jak będzie się prezentował efekt końcowy operacji. Dobór biustonosza powinien wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak testy kliniczne oraz spełniać wygórowane kryteria w terapii kompresyjnej.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Dobór biustonosza po operacji – jak to zrobić?

Po operacji biustu nie możemy mówić o uzyskaniu całkowitego komfortu. Powrót do zdrowia i codziennej aktywności wymaga wiele czasu, a także przestrzegania zaleceń lekarskich. Najlepsza będzie do tego specjalistyczna bielizna pooperacyjna, która doskonale unieruchamia biust. Ważne jest, aby żaden z implantów nie był w stanie przesuwać się podczas noszenia, ponieważ będzie to bardzo niekorzystnie wpływać na kształt i wygląd piersi. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór biustonosza pod względem miseczki, jak i obwodu stanika.

Niektórzy z producentów odzieży pooperacyjnej zalecają podzielić rekonwalescencję na dwa etapy. Pierwszy obejmuje okres od 1 do 21 dnia po operacji, drugi natomiast po 21 dniu od operacji. W takim przypadku dobór biustonosza odbywa się na podstawie dwóch modeli stanika, dostosowanych do potrzeb pacjentek w określonym czasie. Pamiętajmy, że źle dobrany biustonosz, który jest za luźny pod biustem może spowodować poważne komplikacje, również związane ze zdrowiem. Stanik powinien mieć szeroką dolną krawędź, która ma za zadanie zapobiegać zwijaniu się. Dodatkowo lepiej wybierać takie modele, w których miseczka jest odrobinę przyciasna, ale nie za duża. Najlepiej sprawdzą się mocno zabudowane kroje, z wysokimi bokami w obwodzie, wsparte na szerokich ramiączkach.