Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Korekcja nosa u mężczyzn

Korekcja nosa u mężczyzn

Plastyka nosa jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Każdego roku zabiegowi poddaje się wiele osób na całym świecie. Dzieje się tak z pewnością dlatego, że kształt nosa znacząco zmienia wygląd całej twarzy, przez co bywa powodem kompleksów w każdym wieku. Popularność zdobywa również korekcja nosa u mężczyzn, która nieco różni się od procedury przeprowadzanej dla kobiet. Podpowiadamy dzisiaj, jakie są powody dla mężczyzn, którzy decydują się na plastykę nosa, a dlaczego operacja różni się od tej dla kobiet oraz jakie są korzyści z podejścia do zabiegu.

Korekcja nosa u mężczyzn – powody

Istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni podejmują się korekcji nosa. Do najważniejszych z nich zalicza się:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • utrata pewności siebie związana z wielkością oraz kształtem nosa; kompleks najczęściej wynika z tego, że nos znajduje się w centralnej części twarzy,
  • wypadek lub kontuzja sportowa, która mogła w znaczący sposób zmienić kształt naszego nosa,
  • cechy dziedziczne, wpływające na nieproporcjonalność twarzy mężczyzny.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas posiada indywidualny kształt nosa. Oznacza to, że nie istnieją dwa identycznie wyglądające nosy. Rysy twarzy są też najczęściej cechą dziedziczną, dlatego też mogą być niesymetryczne względem pozostałych części. Dodatkowo korekcja nosa u mężczyzn może przyczynić się do poprawy jakości oddychania, co wpłynie nie tylko na lepszą cyrkulację powietrza, ale również na nasze samopoczucie i zdrowie.

Specyfika plastyki nosa dla mężczyzn

Korekcja nosa u mężczyzn często różni się od tej proponowanej dla kobiet. Dzieje się tak ze względu na to, że mężczyźni posiadają z reguły inny nos, niż kobiety. Męski nos jest zazwyczaj bardziej wydatny i szerszy. Często operacja opiera się właśnie na pracy nad końcówką nosową, którą lekarz odpowiednio maskulinizuje. Plastyka nosa u mężczyzn skupia się na odpowiednim dopasowaniu kształtu nosa do policzków, oczu i rysów twarzy, dzięki czemu uzyskane efekty są bardzo naturalne.

Korzyści z korekcji nosa u mężczyzn

Po operacji wśród pacjentów pojawia się wiele korzyści, które znacząco wpływają na poprawę jakości ich życia. Do najważniejszych należy poprawa estetyki i symetryczności twarzy, jak również korzyści wynikające z lepszego oddychania. Dodatkowo jednak korekcja nosa u mężczyzn przyczynia się do znacznej poprawy pewności siebie i akceptacji swojego wyglądu. Pacjenci często podkreślają, że zdobywają nową pewność, szybciej i trafniej podejmują decyzje, są bardziej odważni, a także lubią robić sobie zdjęcia. Plastyka nosa dla mężczyzn często zatem staje się powodem do ponownego uwierzenia w swoje możliwości i umiejętności, by móc bez kompleksów codziennie starać się o lepsze życie.