Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Mezoterapia – czym jest i komu może pomóc?

Mezoterapia – czym jest i komu może pomóc?

Wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które są jednym z popularniejszych i jednocześnie skutecznych metod na walkę z upływającym czasem jest mezoterapia. Zabieg ten stosowany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także konwencjonalnej. Kiedy możemy zdecydować się na zabieg mezoterapii i jakie korzyści możemy uzyskać?

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Jest to to zabieg inwazyjny, ale niechirurgiczny, polegający na wprowadzeniu do skóry właściwiej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Mezoterapia znana jest już od co najmniej 50 lat, jednak swój prawdziwy rozkwit zaczęła przeżywać dopiero kilka lat temu, wraz z postępem medycyny estetycznej. Mezoterapia stosowana jest także w medycynie konwencjonalnej. Istnieją dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: igłowa oraz bezigłowa. Ta pierwsza polega na wprowadzeniu odpowiedniej substancji z pomocą bardzo cienkich igieł, ta druga wprowadza je z pomocą elektroporacji.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Mezoterapia w medycynie konwencjonalnej

Stosowana jako środek przeciwbólowy w stanach nadmiernego napięcia mięśniowego a przede wszystkim przy urazach o charakterze sportowym.

Mezoterapia w medycynie estetycznej

Skuteczność mezoterapii sprawiła, że jest to jedno z najbardziej popularnych i lubianych zabiegów w medycynie estetycznej. Metoda wprowadzania substancji aktywnych dodatkowo pobudza skórę do regeneracji. W mezoterapii rzadko stosowany jest jeden rodzaj aktywnego składnika. Najczęściej są to przygotowane mieszanki, indywidualnie dobrane do problemu.

Mezoterapia przeciwko zmarszczkom

mezoterapia_iglowaDzięki mezoterapii można wprowadzić wszystkie substancje odżywcze, nawilżające oraz regenerujące wprost do skóry właściwej. Bardzo często stosuje się mieszanki z bazową zawartością kwasu hialuronowego i dodatkiem witaminy A lub e oraz substancjami czynnymi zawartymi w roślinach. Już po pierwszym zabiegu pozytywne zmiany są bardzo widoczne, zaleca się jednak przyjęcia serii zabiegów. Dzięki mezoterapii nie zlikwidujemy głębokich bruzd i zmarszczek. Zabieg spłyca płytkie i drobne zmarszczki np. wokół oczu i na czole. Skóra jest jędrniejsza, bardziej odżywiona i zdrowo wyglądająca.

Mezoterapia na blizny po trądziku i przebarwienia

Dzięki metodzie mikronakłuwania możemy w znaczny sposób zniwelować szpecące blizny oraz przebarwienia po trądziku. Nakłuwanie pod kontrolą lekarza pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny przez co skóra zaczyna się szybko regenerować. W przypadku głębszych blizn konieczne będzie poddanie się serii lub kilku seriom zabiegów, jednak jest to jednak ze skuteczniejszych metod walki z bliznami potrądzikowymi.

Mezoterapia na łysienie

Mezoterapia to jeden z niewielu działających przeciwko łysieniu sposobów. Jest jednak warunek – łysienie trzeba zacząć leczyć w początkowym stadium łysienia, czyli wtedy, kiedy istniej jeszcze mieszek włosowy. Łysienie typu androgynicznego powoduje,że po czasie mieszek zanika, a wtedy nie jest już możliwe pobudzenie wzrostu włosa. Nakłuwanie oraz wprowadzanie pod skórę substancji powodujących stymulację mieszków włosowych daje bardzo dobre efekty. Przede wszystkim – zatrzymuje proces łysienia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Nie jest ich wiele, ale istnieją. Są to alergie, niewyregulowana cukrzyca, ciąża, karmienie piersią, opryszczka w stanie aktywnym oraz stany zapalne skóry – czyli zabieg usuwający blizny potrądzikowy może być wykonany wtedy, kiedy wszystkie stany zapalne są wyleczone. Przeciwwskazaniem może być także płytko unaczyniona, która nie najlepiej znosi iniekcje. Typowym przeciwwskazaniem jest oczywiście choroba nowotworowa oraz terapia lekami rozrzedzającymi krew.
Wykorzystanie mezoterapii to ogromna wartość przede wszystkim dla medycyny estetycznej. Zabiegi stają się coraz popularniejsze. Pomimo tego, że nie jest typowym zabiegiem chirurgicznym, mezoterapię musi wykonywać lekarz.
Autor: Klaudia dziennikarka/blogerka