Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Straszna plaża – czyli czego wstydzimy się w sezonie bikini?

Straszna plaża – czyli czego wstydzimy się w sezonie bikini?

Nikt nie jest idealny. Teoretycznie o tym wiemy, jednak bywa, że bardzo wstydzimy się naszych niedoskonałości szczególnie, kiedy zachodzi konieczność publicznego rozebrania się. Taka konieczność często pojawia się, kiedy planujemy kąpiele słoneczne na plaży. Czego najbardziej nie lubimy pokazywać przed innymi, szczególnie gdy sezon bikini dopiero się rozpoczyna?
Wakacje zaplanowane już od lutego, tylko jedno nie pozwala spokojnie cieszyć się nadchodząca perspektywą – nasze kompleksy. Na plażach można zaobserwować dziwną zależność – im więcej lat, tym większy dystans do siebie i mniej przejmowania się swoim wyglądem. To pocieszające – zwłaszcza dla nastolatek, które często postrzegają wygląd jako jedną z ważniejszych cech człowieka. Kult młodości sprawia, że wszyscy chcemy być młodzi i gładcy. Na plaży nic się nie ukryje i to, co w ciągu roku nie jest większym problemem – przed wyjściem na plażę staje się głównym powodem stresu.

Waga

Stresuje i panie i panów. Szybkie diety przed urlopem zwykle nie zdają rezultatów lub powodują, że ciało jest szczuplejsze jednak w niezbyt dobrej kondycji. Kobiety najczęściej stresują się biodrami, pupą i brzuchem, panowie natomiast głównie brzuchem lub otłuszczoną klatką piersiową.
O smukłej sylwetce na plaży musimy pomyśleć dużo wcześniej niż na kilkanaście dni przed urlopem. Sama dieta nie wystarczy – niezbędne będą także ćwiczenia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Bladość

Choć opalenizna „na skwarka” już dawno nie jest modna, kiedy przychodzi nam się rozebrać na plaży, nie wydaje się już taka atrakcyjna. Na bladej skórze widać wszystkie przebarwienia i niedoskonałości.
Bieganie do solarium lub pośpieszne opalanie się przed urlopem nie jest dobrym pomysłem. Jeśli do urlopu pozostało kilka dni, lepiej systematycznie nakładać krem brązujący. Spektakularnych efektów nie będzie, jednak skóra z pewnością będzie wyglądała na bardziej nawilżoną, delikatnie muśniętą słońcem i zdrowszą.

Cellulit

Spędza sen z powiek wyłącznie paniom. Panowie są szczęściarzami i cellulit nie jest ich problemem. Większość kobiet ma z nim kłopot, co szczególnie widoczne jest podczas plażowania. Słońce w brutalny sposób pokazuje wszystkie niedoskonałości. Cellulit nie dotyczy tylko kobiet, które mają więcej ciała. Aby pozbyć się go całkowicie potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość. Ćwiczenia fizyczne, masaże, stosowanie kremów pozwala na pozbycie się cellulitu, wymaga jednak czasu i samozaparcia.

Rozstępy

To powód, dla którego wiele pań paraduje po plaży w pareo. Rozstępy najczęściej pojawiają się wraz z ciążą lub dużym wahaniem wagi. Jeśli skóra ma tendencje do rozstępów, możemy starać się im zapobiec zawczasu używając kremów i dbając o odpowiednią elastyczność skóry. Blade, czyli utrwalone rozstępy już nie tak łatwo zlikwidować, choć istnieją techniki laserowe, które pozwalają w znacznym stopniu je zredukować.

Problemy skórne

O ile wszelkie niedoskonałości na twarzy dość łatwo zatuszować, o tyle ciężko stosować makijaż na inne części ciała. Najczęściej wstydzimy się trądziku na dekolcie i plecach lub innych chorób takich jak Atopowe Zapalenie Skóry lub łuszczyca. Problemy ze skórą należy leczyć zgodnie ze wskazaniami lekarza dermatologa. Szybkie sposoby w większości wypadków nie zdają egzaminu.

Blizny

bliznyWidoczne, duże blizny po operacjach lub urazach nie są czymś co chętnie pokazujemy na plaży. Mężczyźni wyraźnie mniej się przejmują widocznymi bliznami, kobiety natomiast, o ile to możliwe, starają się je ukryć pod zabudowanymi strojami kąpielowymi. Większość blizn można usunąć lub znacznie skorygować dzięki laserowi lub zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej.

Biusty – zbyt małe, zbyt duże…

Kobiety często są niezadowolone z rozmiaru swojego biustu. Rozmiaru swoich piersi często wstydzą się panie, które mogą pochwalić się pokaźnymi piersiami oraz te, które uważają, że piersi są zdecydowanie zbyt małe. Rozmiar piersi można skorygować, jednak swobodne poruszanie się po plaży nie powinno być jedynym powodem dla zmiany rozmiaru.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka