Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zabiegi estetyczne na stopy. Rodzaje, popularność i ryzyko

Zabiegi estetyczne na stopy. Rodzaje, popularność i ryzyko

Popularność operacji plastycznych i rozwój medycyny spowodowały, że poprawiamy dziś więcej obszarów ciała niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Jednym z takich obszarów są stopy. Okazuje się, że ta część ciała także powinna być perfekcyjna. Wiele zabiegów na stopy przeprowadzanych jest ze wskazań medycznych. Coraz częściej jednak zgłaszają się pacjenci, którzy chcą poprawić wygląd swoich stóp. Zabiegi estetyczne na stopy – czy warto?
Operacje i zabiegi przeprowadzane na stopach, to dość nowy kierunek w chirurgii plastycznej. Niektórzy specjaliści są zdania, że stopy nie powinny być operowane wyłącznie ze względów estetycznych, ponieważ zabiegi wiążą się z powikłaniami. Operacje na stopach ze wskazań medycznych przeprowadzane są od dawna i pomagają ludziom w pozbyciu się bólu lub pozwalają stanąć na nogi. Operacje kosmetyczne na stopach, zarówno te mniej jak i bardziej inwazyjne nie są jeszcze aż tak popularne, jednak coraz częściej wykonywane. Mniej formalnie nazywa się je „operacjami kopciuszka” Które procedury są najpopularniejsze?

Liposukcja stóp

To właściwie jedyny zabieg, którego celem jest wyłącznie efekt estetyczny. Polega na odessaniu tłuszczu z okolic kostki i nadanie jej ładniejszego, zgrabniejszego kształtu. Podobną procedurę stosuje się także dla wyszczuplenia i wysmuklenia palców u stóp. Poddanie się zabiegowi wiąże się z takim ryzykiem powikłań jak deformacja palców, bliznowacenie oraz problemy z czuciem w palcach.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Botox na nadmierną potliwość

Jest to zabieg, którego celem jest zmniejszenie nadmiernej potliwości w obszarze stopy. Zabieg nie wiąże się z poważnymi powikłaniami i zwykle już kilka godzin po zabiegu możemy normalnie funkcjonować. Zabieg może być dobrym rozwiązaniem dla osób, których krepującym problemem jest nadmierna potliwość stóp.

Kwas hialuronowy dla entuzjastek wysokich obcasów

Wypełnienie pięt oraz poduszek w przedniej części stóp kwasem hialuronowym to zabieg, którego celem jest przede wszystkim zmniejszenie bólu stóp podczas chodzenia na wysokich obcasach. To bezpieczny zabieg, który realnie może zlikwidować ból u kobiet, które nie potrafią odmówić sobie chodzenia na wysokich szpilkach.

Skrócenie placów

To zabieg chirurgiczny wykonywany najczęściej zarówno ze wskazań medycznych jak i estetycznych. Operacja najczęściej dotyczy drugiego palca u stopy, który znacznie wystaje ponad pozostałe co powoduje ból przy chodzeniu i może prowadzić do deformacji palca. Okres rekonwalescencji jest dość długi, bo może trwać nawet kilka tygodni. Poddawanie się temu zabiegowi wyłącznie z przyczyn estetycznych nie większego sensu, ponieważ na dłuższy okres uniemożliwia całkowicie normalne funkcjonowanie.

Operacja halluksów

To popularna procedura medyczna, którą wykonuje się głównie ze wskazań medycznych, jednak przy okazji poprawia się także ich wygląd. Halluks, czyli paluch koślawy to deformacją stawu, objawiające się tym, że duży palec zaczyna wyginać się w stronę drugiego palca, a zewnętrzna część stawu zaczyna wystawać i pojawia się niej narośl. Zaawansowany paluch koślawy powoduje problemy z zakupem obuwia, a przede wszystkim powoduje duży ból czasem nawet uniemożliwiający chodzenie. W zależności od stopnia zaawansowania, stosuje się różne techniki operacyjne.
Zabieg chirurgiczny na stopy wiąże się z ryzykiem wielu powikłań w tym infekcje, trwałe uszkodzenia nerwów, blizny oraz ból podczas chodzenia. O ile chirurgia stóp w swoim założeniu ma pomóc pacjentom w poprawie komfortu ich życia, o tyle wskazania estetyczne do operacji są przez wielu specjalistów krytykowane. Ryzyko jest często zbyt duże, a względy estetyczne wydają się być w tym wypadku zbyt mało istotne.