Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich pacjentów, oferując zabiegi dla mężczyzn. Poddawanie się operacjom korekcyjnym u mężczyzn nie jest już tematem tabu. Coraz więcej panów decyduje się na tego typu zabiegi, aby wyglądać młodziej i móc poprawić swoje samopoczucie. Mężczyźni również chcą czuć się lepiej, poprawić swój komfort życia, a także uwolnić się od wieloletnich kompleksów. Przedstawiamy różnice w stylu starzenia się skóry mężczyzn, a także popularne zabiegi, którym z chęcią poddają się panowie.

Starzenie się skóry u mężczyzn

Anatomiczne różnice między płciami powodują różnice w starzeniu. Nasilenie zmarszczek u mężczyzn jest większe z wyjątkiem okolic okołoustnych. Dodatkowo mężczyźni posiadają mniejszą warstwę tkanki tłuszczowej, co powoduje głębsze zmarszczki mimiczne ze względu na grubszą skórę i silniejsze mięśni twarzy. Utrata objętości skóry sprawia, że mężczyźni wydają się starsi niż kobiety w ich wieku. Dlatego też oferta zabiegów dla mężczyzn dostosowana do potrzeb panów jest niezbędna, aby medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mogły stawić czoła wszystkim zależnościom.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Estetyczne zabiegi dla mężczyzn

Podkreśla się, że medycyna estetyczna nie różnicuje zabiegów dedykowanych wyłącznie kobietom, czy wyłącznie mężczyznom. Każdy ma prawo poddać się zabiegowi niezależnie od płci. Na rynku widzimy jednak pewne różnice związane z popularnością określonych zabiegów dla mężczyzn wśród panów, a innych wśród kobiet.

Plastyka nosa

To zabieg dla mężczyzn, który wykonywany jest jako jeden z najczęstszych. Mężczyźni często są posiadaczami większych nosów, przez co odczuwają znaczne kompleksy już w dzieciństwie. Odpowiednio przeprowadzona plastyka nosa może raz na zawsze położyć kres dyskomfortowi. Co więcej, korekcja nosa wyróżnia jej specyficzny rodzaj uważany za zabieg dla mężczyzn, którego procedura nieco różni się od plastyki nosa stosowanej dla kobiet. Różnica polega na odpowiedniej maskulinizacji nosa w odpowiednich obszarach, dzięki czemu różni się od kobiecego.

Zabiegi dla mężczyzn: ginekomastia

Zabieg tego rodzaju wykonywany jest tylko jako zabieg dla mężczyzn, ponieważ jego powodem jest nieodpowiednia regulacja hormonów. Panowie skarżący się na ginekomastię posiadają wysokie stężenie kobiecego hormonu, przez co ich piersi wydają się większe pomimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety. Korekcja ginekomastii jako zabieg dla mężczyzn pozwala na uzyskanie lepszego wyglądu piersi, dzięki któremu zachowują one męski kształt.