Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Bądź dla siebie dobry w ten świąteczny czas!

Bądź dla siebie dobry w ten świąteczny czas!

Kolejny rok się kończy, a my nawet nie zdążyliśmy zauważyć kiedy minął. Jak co roku, przychodzi czas spotkań z rodziną, ale też refleksji nad mijającym czasem oraz nad przyszłością, jaką przyniesie kolejny rok. W tym czasie, warto zrobić spojrzeć na ten czas inaczej i wbrew szaleństwu, które panuje już co najmniej od kilkunastu dni – zrobić coś dla siebie i kierując się wyłącznie osobistym interesem. Bądź dla siebie dobry w ten świąteczny czas!
Wydaje się, że przyjęliśmy takie założenie, że przed świętami musimy się porządnie zmęczyć, żeby w święta móc odpocząć. Zanim rozpoczniemy świętowanie, musimy koniecznie wyczyścić okna na błysk, przygotować mnóstwo potraw, odkurzyć każdy kąt, pójść do fryzjera i kosmetyczki – a to wszystko w czasie, kiedy normalnie wykonujemy obowiązki zawodowe. Przez to zabieganie czasem przestajemy zauważać istotę świąt, a niektórzy z nas zamiast cieszyć się możliwością spędzenia czasu z bliskimi – zwyczajnie się frustrują i perspektywa świąteczna przestaje ich cieszyć. Zarówno przed świętami, jak i w trakcie warto być dla siebie dobrym i maksymalnie wykorzystać ten czas. O czym warto pomyśleć i co warto zrobić?

Zrób coś dla innych!

Jak to? Przecież przed chwilą przeczytałeś, że masz zrobić coś dla siebie… Dobrze widzisz, ponieważ zrobienie czegoś dla kogoś innego dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie. Nie musi być od razu akcja na miarę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Może zapukaj do samotnej sąsiadki i zapytaj czy nie zrobić jej zakupów? Taki mały gest pozytywnie nastawi Cię do nadchodzącego czasu a poczucie, że pomogłeś komuś w potrzebie sprawi, że i Ty sam poczujesz się potrzebny.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Pozwól sobie pomóc

Co roku organizujesz święta i za każdym razem twardo deklarujesz, że wszystkie potrawy przygotujesz sama (bo wiadomo, że rodzinie zawsze smakuje najlepiej jak ugotujesz Ty), W tym roku daj sobie pomóc, ale też pozwól wykazać się innym. Podziel się z bliskimi pracą. Niech każdy przygotuje jedna potrawę i przyniesie na kolację wigilijną. Ty w tym czasie możesz zrobić cokolwiek innego, co sprawi Ci przyjemność. Może relaksująca kąpiel?

Odnów starą znajomość

Świat się nie zawali jeśli nie wyczyścisz każdej szafki przed świętami. Zamiast skupiać się na oczyszczeniu z roztoczy każdego kąta, pomyśl o kimś z kim straciłeś kontakt i zadzwoń do niego. Codzienne obowiązki albo zaszłe konflikty sprawiają, że na co dzień zapominamy o tych, którzy kiedyś byli dla nas ważni. Święta to podobno czas na jednoczenie się i wykorzystaj je do tego, aby naprawić zepsute relacje z innymi ludźmi.

Spędzaj ten czas tak, jak chcesz

Często czujemy presje spowodowaną wyobrażeniem, jak święta powinny wyglądać. A może jeden raz, wbrew wszystkiemu, zamiast spędzać święta w taki sposób jakiego oczekują wszyscy bliscy, zrób coś tylko dla siebie i odpocznij dokładnie tak, jak pasuje Tobie? Jeśli sam nie będziesz na sobie wywierał presji, być może okaże się, że święta spędzane w tradycyjny sposób staną się czymś, na co będziesz z niecierpliwością czekał przez cały rok.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć Wam najlepsze życzenia.
Oby nadchodzące Święta były najpiękniejszym okresem w roku a świąteczna, ciepła atmosfera niech przyniesie spokój i odpoczynek.
Wesołych Świąt!
życzy Arkadiusz Kuna wraz z zespołem!