Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jesteś przesądna? Poznaj sposoby, które pozwolą Ci szczęśliwie przeżyć kolejny rok!

Jesteś przesądna? Poznaj sposoby, które pozwolą Ci szczęśliwie przeżyć kolejny rok!

Nowy Rok jest zawsze czasem, który mentalnie wiąże się z pożegnaniem pewnego etapu i powitaniem nowego. Z Nowym Rokiem wiąże się tez sporo obyczajów i tradycji. Jest to czas stawiania sobie celów i postanowień na kolejny rok. Korzystając ze wzniosłej chwili, najczęściej próbujemy wszystkich sposobów, które pomogą nam spełnić życzenia noworoczne oraz dotrzymać postanowień. Jesteś przesądna? Zobacz jakie przesądy mogą pomóc Ci w osiągnięciu celów w kolejnym roku?
Lubimy wierzyć, że siły poza nami mają wpływ na nasze powodzenie (lub niepowodzenie). Na wszelki wypadek stosujemy różne sposoby, aby zapewnić sobie powodzenie w Nowym Roku (a co nam szkodzi!).

Porządki załatw dzień wcześniej

Przesąd mówi, że nie należy sprzątać w Sylwestra, jednak mieszkanie powinno być posprzątane. Dlatego wszelkie porządki załatwić należy dzień przed Sylwestrem, aby mieszkanie było wysprzątane. Jeśli jednak zdecydujesz się na sprzątanie przed imprezą – istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz sprzątać cały rok!

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Rady dla singielki pragnącej w Nowym Roku wyjść za mąż

Zanim wybierzesz się na imprezę sylwestrową – idź do sklepu z bielizną i zakup nową. Nowiutka bielizna powinna zapewnić w Nowym Roku powodzenie w miłości. Dzięki temu zapewnisz sobie kolejnego Sylwestra w towarzystwie ukochanego. Ponadto, każda panna chętna na poznanie miłości życia, powinna wsypać sobie do buta kilka ziarenek maku.

Nie żałuj sobie smakołyków!

Podczas sylwestrowej imprezy nie przyjmuj się dietą i próbuj wszystkich smakołyków, które znajdziesz na stole. Duża ilość zjedzonych przysmaków zapewni Ci obfitość w kolejnym roku. Nie pozwól także, aby w Nowy Rok Twoja lodówka była pusta. W przeciwnym wypadku może dopaść Cię bieda.

Pomyślność w finansach

Czy odłożyłaś łuskę z wigilijnego karpia? Nie? To niedobrze! Łuska z karpia powinna znaleźć się w portfelu w Nowy Rok. Dzięki temu zapewnisz sobie pomyślność finansową w kolejnym roku. Łuskę dobrze jest trzymać w portmonetce przez cały rok. Jeśli decydujesz się na włożenie większej ilości łusek – pamiętaj, że liczba powinna być nieparzysta. Ponadto, ureguluj wszystkie swoje długi zanim wybije północ. Jeśli tego nie zrobisz – w kolejnym roku mogą czekać się kłopoty z pieniędzmi.

Dla zdrowia

W Nowy Rok umyj twarz zimną wodą. Dzięki temu zapewnisz sobie dobre samopoczucie i zdrowie przez cały kolejny rok. Poza tym, po zakrapianej imprezie, taka poranna toaleta z pewnością dobrze Ci zrobi.

Przyjrzyj się bąbelkom w szampanie

Sposób w jaki układają się bąbelki w kieliszku szampana może być wróżbą na nadchodzący rok. Duże bąbelki zwiastują powodzenie. Szybkie i chaotycznie uciekające bąbelki mogą zwiastować ciekawy rok. A te bąble, które spokojnie kierują się ku górze świadczą o tym, że czeka Cię rok spokoju i stabilizacji.

Zażegnaj konflikty

Aby Nowy Rok rozpocząć w dobrych relacjach z ludźmi, jeszcze przed północą zażegnaj wszystkie konflikty. To zapewni ci dobre kontaktu z ludźmi przez cały kolejny rok o wytrwania w przyjaźniach.

Na pozbycie się trosk

Wypisz na kartce wszystkie troski i zmartwienia, które trapiły Cię w ostatnim roku. Przed północą spal kartkę. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich utrapień, które dotknęły Cię w mijającym roku.
A przede wszystkim – zaopatrz się w uśmiech i dobry humor oraz baw się dobrze. Najważniejszy przesąd Noworoczny brzmi „Jaki Sylwester, taki cały rok”. Baw się szampańsko do białego rana i z nową nadzieją wejdź w kolejny rok!