Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
chirurgia plastyczna a może medycyna estetyczna? Jak dokonać własciwego wyboru?

Chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna?

Chirurgia plastyczna ma nieco dłuższą historię niż medycyna estetyczna. Z tej drugiej dziedziny, społeczeństwo może korzystać dopiero od kilkunastu lat, jednak niewątpliwe zabiegi medycyny estetycznej wprowadziły ogromną rewolucję w możliwościach poprawiania urody. Odkąd powstała możliwość odmłodzenia się lub poprawienia swojego wyglądu z pomocą mało inwazyjnych zabiegów, takich jak wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub botoksu, wiele osób chętnie korzysta z takiej opcji. Chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna? Kto pomoże dokonać Ci właściwego wyboru?

Medycyna estetyczna to ogromny krok w poprawianiu urody

Nie ma co do tego wątpliwości, że osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają nam na poprawianie urody na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Dzięki zabiegom z użyciem botoksu, kolagenu, własnego tłuszczu czy preparatów na bazie kwasu hialuronowego, możemy nie tylko w ciągu kilkunastu minut pozbyć się zmarszczek, ale także poprawić proporcje twarzy, wypełnić policzki lub powiększyć usta. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, najczęściej nie wymagają okresu rekonwalescencji i oprócz kilku wskazań po zabiegu, właściwie po kilku godzinach można wrócić do pracy. To dla wielu osób ogromny plus.
Z medycyny estetycznej chętniej korzystają także mężczyźni, ponieważ w kilka chwil, bez konieczności kilkudniowego odpoczynku, mogą poprawić swój wygląd. Jak do tej pory, chyba największą wadą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest jego krótkoterminowe działanie. Przy większości procedur, efekty utrzymują się kilka miesięcy. Jeśli pacjent chce utrzymać uzyskane rezultaty, musi ponownie udać się do gabinetu . Ta dziedzina medycyny bardzo dynamicznie się rozwija. Z dużym prawdopodobieństwem, za kilka lat możliwości medycyny estetycznej znacznie się zwiększą i dzięki mało inwazyjnym zabiegom będzie można poprawić znacznie więcej z bardziej długotrwałym efektem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Chirurgia plastyczna i jej zadania

Mówiąc o chirurgii plastycznej, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o jej historii. Ta dziedzina medycyny wywodzi się z chirurgii rekonstrukcyjnej, której głównym zadaniem jest pomaganie ludziom, którzy doznali poważnych deformacji w wyniku wad genetycznych lub urazów. Jej historia sięga bardzo dawna, jednak początki chirurgii plastycznej jaką dziś znamy wzięły się z chęci niesienia pomocy ofiarom pierwszej i drugiej wojny światowej. Chirurgia plastyczna oferująca operacje i zabiegi, z którymi dziś głównie się kojarzy, pozwala na dokonywanie bardzo dużych zmian w ciele i twarzy i trwałe ich poprawianie.
Chirurgia plastyczna często oferuje zabiegi, które mają nieco inny charakter i cele. Póki co, usunięcie nadmiarów skóry, znaczne powiększenie lub zmniejszenie piersi lub trwała korekcja nosa są możliwe jedynie z użyciem metod chirurgicznych. Wadą operacji plastycznych dla niektórych pacjentów jest konieczność rekonwalescencji. Niewątpliwą zaletą jest trwałość efektów, co w dłuższej perspektywie oszczędza zarówno czas jak i pieniądze. Zabiegi o charakterze odmładzającym w medycynie estetycznej przynoszą bardzo dobre efekty, jednak czasem zdarza się, że są niewystarczające dla osiągnięcia optymalnego efektu. Jeśli mamy do czynienia z obwisłymi policzkami, znacznie opadającymi powiekami i nadmiarem skóry nad brwiami i na czole, w wielu przypadkach lepszy efekt osiągniemy poddając się chirurgicznemu liftingowi twarzy.
Zarówno medycyna estetyczna jak i chirurgia plastyczna przynoszą ludziom ogromne możliwości i pozwalają na pozbycie się kompleksów i poprawienie jakości życia. Obie te dziedziny mają zastosowanie przy innych problemach, dlatego zawsze przed wyborem zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą i poszukać najbardziej optymalnego rozwiązania. Poszukiwanie rozwiązań na własną rękę pozwoli Ci na zorientowanie się w możliwościach. Ostateczna decyzja zawsze powinna być podejmowana wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgiem plastykiem.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax