Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Dlaczego chirurgia plastyczna znajduje coraz więcej pacjentów?

Dlaczego chirurgia plastyczna znajduje coraz więcej pacjentów?

Choć niezależnie od czasów, kobiety i mężczyźni robili wiele aby dobrze wyglądać i poprawić swoją urodę., to jeszcze nigdy w przeszłości nie było takich możliwości jak dziś. Choć nie wszyscy korzystamy z chirurgii plastycznej, to wzrost przeprowadzanych operacji rok do roku wyraźnie mówi nam, że ludzie coraz chętniej poddają się zabiegom i operacjom poprawiającym ich wygląd. Jeszcze dwadzieścia lat temu, prawdopodobnie niewielu z nas spodziewało się, że chirurgia plastyczna będzie tak szeroko dostępna. W końcu nie tak dawno, poddanie się operacji plastycznej wiązało się ze sławą lub dużymi pieniędzmi. Dlaczego intensywne poprawianie urody tak bardzo zyskało na popularności w ostatnim dziesięcioleciu?

Dlaczego chirurgia plastyczna stała się tak popularna?

Czasy, w których przyszło nam żyć znacznie różnią się od wszystkich epok w historii. Jeszcze nigdy „wynalazki” nie pozwalały na zmianę życia tak wielu ludzi, a życie nie toczyło się tak szybko. Co najmniej kilka zjawisk wpłynęło na to, że zaczęliśmy dostrzegać w medycynie szansę na poprawę nie tylko zdrowia w sensie fizycznym, ale także poprawy wyglądu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Rozwój internetu i social media

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie opublikował swojego zdjęcia w internecie lub nie znalazł się w globalnej sieci przypadkiem, poprzez znajomych. Fotografia już dawno przestała być luksusem. Jeszcze dwadzieścia lat temu, na fotografiach znajdywaliśmy się z okazji spotkań rodzinnych czy większych wydarzeń. Obecnie robimy zdjęcia niemal wszystkiemu, także sobie i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z efektu jaki widzimy. To jak się starzejemy, nasze defekty urody, szczególnie widoczne są na zdjęciach. Nie chcemy tego, a chirurgia plastyczna pozwala nam to zmienić.

Akceptacja społeczna

Chirurg, Alan Matarasso, prowadzący praktykę w nowym Yorku na łamach magazynu healthline.com wspomina, jak w przeszłości musiał wstawić do gabinetu tylne drzwi ponieważ pacjenci na wszelką cenę chcieli ukryć fakt poddania się operacji. Dziś mamy z tym coraz mniejszy problem. Nierzadko bywa, że jest to coś czym ludzie chętnie się chwalą, dodają np. na Instagram swoje zdjęcie z bandażem na nosie. Swoje zrobiła także zmiana pokoleniowa. Dzisiejsze pokolenie dwudziestolatków i trzydziestolatków jest wolne od wielu stereotypów i społecznych przykazań.

Osobiste powody

To jest zawsze kwestia indywidualna i dotyczy zupełnie innych stref niż powody globalne. Osobiste powody obejmują takie kwestie jak problem z dobraniem odpowiedniej odzieży, chęć wyglądania młodziej i bardziej świeżo ze względu na pełnioną funkcję zawodową lub chcą odzyskać swoje ciało, które zmieniło się w wyniku urazów czy przebytych ciąż.

Bezpieczeństwo

Poddanie się operacji plastycznej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak obecnie operacje są znacznie bardziej bezpieczne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki internetowi pacjenci mogą na szerszą skalę obejrzeć efekty operacji i dowiedzieć się jak krok po korku przebiega zabieg oraz późniejsza rekonwalescencja.

Większa dostępność

Operacje plastyczne to koszt, jednak obecnie znacznie mniejszy niż np. pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Świat ma także coraz więcej doświadczonych specjalistów. Dziś nie trzeba być już gwiazdą Hollywood aby pozwolić sobie na operację nosa i nikogo nie dziwi fakt, że młoda mama po porodzie, chce poddać się plastyce brzucha, aby odzyskać dawny wygląd. Obecnie możemy także korzystać systemów ratalnych lub innych sposobów finansowania. Większa dostępność tego rodzaju usług medycznych sprawia, że coraz więcej osób z nich korzysta.