Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy korekta nosa jest dla Ciebie?

Czy korekta nosa jest dla Ciebie?

Korekta nosa należy do dziesięciu najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Ciągłe niezadowolenie z wyglądu nosa i związane z tym kompleksy, problemy w funkcjonowaniu oraz trudności związane z urazami to tylko niektóre z powodów, dla których pacjenci decydują się na rinoplastykę. Jeśli zastanawiasz się nad koniecznością poddania się zabiegowi, przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, czy korekta nosa jest dla Ciebie. 

Korekta nosa – co to jest?

Każdy nos składa się z chrząstki, tkanki miękkiej i małych kości, które tworzą kształt i wygląd nosa. Wszelkie zmiany któregokolwiek z tych elementów mogą znacząco wpłynąć na wygląd nosa, dlatego też korekta nosa uważana jest za jedną z najbardziej skomplikowanych procedur. Operacja polega najczęściej na wyborze obszaru, nad którym pracuje chirurg. W zależności od tego, jaki cel chce uzyskać pacjent, lekarz dobiera indywidualne metody pracy. Nie wszystkie z nich mają jedynie estetyczny charakter. Często pacjenci decydują się na korektę nosa ze względu na trudności funkcjonalne, jak również chcą pozbyć się śladów urazów. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Powody poddania się zabiegowi

Korekta nosa najczęściej wykonywana jest ze względów estetycznych. Nieproporcjonalny kształt nosa wpływa na wygląd całej twarzy, ponieważ znajduje się w jej centralnej części. Niekiedy jednak korekta nosa jest niezbędna, aby poradzić sobie z problemami z oddychaniem, które wynikają najczęściej z nieprawidłowości genetycznych lub urazów. W tym przypadku plastyka opiera się na pracy nad kanałami, którymi pobierane jest powietrze. Jednym z nietypowych powodów poddania się operacji nosa jest chęć zniwelowania widocznych oznak odmiennego pochodzenia etnicznego. W niektórych grupach etnicznych nos ma bardzo charakterystyczny kształt, a jej przedstawiciele często chcą upodobnić się do bardziej uniwersalnego wzorca. 

Korekta nosa – czy to dla Ciebie?

Pomimo tego, iż powszechnie wydaje się, że korekta nosa to prosty i nieskomplikowany zabieg, to jednak jego przeprowadzenie wymaga niezwykłej skrupulatności i bogatego doświadczenia ze strony chirurga. W naszej klinice jest to jedna z najczęściej wykonywanych operacji, dlatego stawiamy przede wszystkim na wcześniejsze wykluczenie ewentualnych powikłań, wykonując dokładne badania, a także przeprowadzając skrupulatny wywiad podczas konsultacji. Dodatkowo mierzymy się z realnymi oczekiwaniami naszych pacjentów i dbamy o regularne wizyty podczas rekonwalescencji.