Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Mężczyźni, tak samo jak kobiety, powinni usuwać owłosienie łonowe. Czynności tego rodzaju nie należą do obowiązków, jednak często ich usuwanie jest oznaką odpowiedniej dbałości o higienę. Depilacja u mężczyzn przebiega bardzo podobnie, jak u kobiet. Przedstawiamy dzisiaj kilka sposób na to, jak najłatwiej poradzić sobie z tym problemem.

Przycinanie

Przycinanie jest najbardziej podstawowym i niedrogim sposobem na utrzymanie odpowiedniego wyglądu włosów łonowych. Do przycięcia włosów możesz użyć dobrej pary nożyczek. Łatwiejszym sposobem przycinania jest użycie trymera elektrycznego – pamiętaj tylko, że powinieneś go używać, gdy ciało jest osuszone.  

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Depilacja u mężczyzn: golenie

Niektórzy mężczyźni wybierają tradycyjny sposób usuwania owłosienia, czyli golenie. Pamiętajmy jednak, że włosy mogą odrastać w przeciągu kilku dni. W międzyczasie obszar narządów płciowych może być swędzący i kłujący, ponieważ skóra w tym obszarze jest bardzo wrażliwa. Wokół depilacji u mężczyzn narosło wiele mitów. Jeden z nich dotyczy szybszego odrastania włosów. Aby uniknąć podrażnienia obszarów wrażliwych, warto stosować dobrej jakości narzędzia, takie jak nożyczki, kremy czy golarki.

Depilatory lub kremy

Ta metoda usuwania włosów jest bezbolesna, ale należy pamiętać, że nie wszystkie „depilatory” można bezpiecznie stosować w okolicy łonowej. Przeczytaj najpierw etykietę produktu, aby upewnić się, że można go bezpiecznie używać w tym obszarze i postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Produkty te mogą mieć silny, nieprzyjemny zapach. Nie pozostawiaj kremu dłużej niż wskazano. Jeśli zauważysz zaczerwienienie, obrzęk lub wysypkę, może to oznaczać, że jesteś uczulony na tego rodzaju środki do usuwania włosów.

Depilacja u mężczyzn: woskowanie

U kobiet metoda tego rodzaju stała się bardzo popularna. Często można ją stosować również w domu. Na umyte ciało należy nałożyć cienką warstwę wosku. Następnie cienki materiał podobny do tkaniny nakłada się na wosk, zanim stwardnieje. Wosk twardnieje po kilku sekundach. Po utwardzeniu pasek tkaniny szybko się usuwa. Woskowanie jako metoda depilacji u mężczyzn różni się od innych metod usuwania włosów, ponieważ włosy są usuwane z nasady, więc nie odrastają tak szybko. Jeśli zdecydujesz się usunąć włosy łonowe metodą woskową, najlepiej zrobić to w salonie lub spa, które oferuje woskowanie jako stałą część ich usług. Jeśli wosk jest zbyt gorący, możesz poparzyć skórę.

Laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia jest wykonywane przez profesjonalistę i jest to zabieg wykorzystujący silny strumień światła, który przenika przez skórę, aby zniszczyć mieszek włosowy. Wiązka laserowa oddaje ciepło, które niszczy mieszki włosowe. Włosy w końcu wypadają. Wyniki mogą być różne u różnych osób, a niektóre osoby mogą zauważyć przejściowe zaczerwienienie i obrzęk po zabiegu. Sama procedura może potrwać do godziny, w zależności od ilości usuniętych włosów i podczas zabiegu należy nosić okulary ochronne. Depilacja laserowa może być kosztowna i może trwać 5 lub więcej sesji. Jeśli wybierzesz tę metodę usuwania włosów, najpierw umów się na konsultację z lekarzem posiadającym certyfikat dermatologii lub chirurgii plastycznej i który ma doświadczenie w przeprowadzaniu laserowego usuwania włosów.