Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Operacje plastyczne u nastolatków

Operacje plastyczne u nastolatków

Jeszcze do niedawna operacje plastyczne były zarezerwowane tylko dla dorosłych. Z drobnymi wyjątkami można było zgłosić się na zabieg z osobą niepełnoletnią. Najnowsze trendy wskazują, że operacje plastyczne u nastolatków rosną w zatrważającym tempie. Pomimo tego, że temat wciąż wydaje się trochę kontrowersyjny i nie do końca oczywisty dla wszystkich, właściwie każdy gabinet chirurgii plastycznej wykonuje operacje dla nastolatków. Dzisiaj podpowiadamy, kiedy zgodzić się na taką operację oraz przedstawiamy kilka procedur.  

Operacje plastyczne u nastolatków

Zabiegi wymagające operacji dla nastolatków wciąż wykonywane są rzadko. Stosuje się plastykę piersi dla młodych kobiet, które chcą odpowiednio zmienić wygląd swojej sylwetki, aby uzyskać bardziej elegancki i naturalny wygląd. Popularna staje się również redukcja piersi. Niejednokrotnie ich rozmiar bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, a zaburzone proporcje sylwetki wpływają negatywnie na odnajdywanie się w środowisku rówieśników. Operacje plastyczne u nastolatków tego rodzaju wykonywane są jednak pod stałym nadzorem lekarza, który ocenia, czy piersi przestały się już rozwijać.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

U chłopców popularne zabiegi oscylują wokół redukcji piersi ze względu na ginekomastię. Ginekomastia lub wzrost męskiej tkanki piersi jest uważany za „cichą chorobę męską” i może być spowodowany działaniami niepożądanymi leków lub otyłością. Często w toku dojrzewania piersi same szczupleją, jednak ciężkie przypadki mogą wymagać interwencji chirurgicznej. Operacje plastyczne u nastolatków tego typu mają wpływ przede wszystkim na to, w jaki sposób młode osoby są odbierane w grupie. Kompleksy sprawiają, że jakość życia wśród rówieśników znacznie spada, co przyczynia się często do załamań nerwowych czy depresji.

Powody operacji plastycznych u nastolatków

Okres dojrzewania to czas, w którym młode osoby przechodzą przez proces akceptacji swojego ciała. Dlatego też wielu chirurgów zaleca najczęściej odczekanie pewnego czasu, aby upewnić się, że nastolatek rzeczywiście chce się poddać operacji czy nie jest to potrzeba chwili. Niekiedy jednak nieodpowiedni wygląd może być powodem do wielu kompleksów, które mogą przerodzić się w poważniejsze zaburzenia związane z nieakceptacją swojego ciała czy osoby. Operacje plastyczne u nastolatków w zastosowaniem odpowiedniej weryfikacji pozwalają uniknąć wielu problemów w późniejszym życiu.

Przede wszystkim – wsparcie!

Operacje plastyczne u nastolatków, jak również cały proces związany ze zmianą wyglądu jest bardzo trudny dla młodej osoby. W tym czasie szczególnym wsparciem powinni być dla niego rodzice i najbliższe osoby. Dodatkowo chirurg powinien przeprowadzić dokładną konsultację i zapoznać się z profilem młodego pacjenta, aby móc podjąć rzetelną decyzję.