Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Pielęgnacja skóry wrażliwej – wybór produktów

Pielęgnacja skóry wrażliwej – wybór produktów

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny, który zwiększa rozmiar piersi, zmienia jej kształt lub zwiększa jej objętość. Chirurg umieszcza implanty (silikon, sól fizjologiczna lub alternatywny kompozyt) pod tkanką piersi lub mięśniami klatki piersiowej. Bardzo często operacja powiększania piersi jest wykonywana po leczeniu raka piersi w celu odtworzenia piersi po częściowej lub całkowitej mastektomii.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, oto kilka zalet i wad operacji powiększania piersi, które powinnaś rozważyć:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Powiększanie piersi – zalety

1. Operacja jest rozwiązaniem długoterminowym, jeśli chcesz zwiększyć swoje naturalnie małe piersi, przywrócić kształt i rozmiar piersi po odchudzaniu, ciąży lub karmieniu piersią lub zrekonstruować piersi po operacji.

2. Po powiększaniu piesi z pewnością zwiększy się Twoja pewność siebie, szczególnie u kobiet po mastektomii.

3. Posiadanie pełniejszych piersi może oznaczać, że twoje ubrania będą prezentować się korzystniej, a twoja sylwetka wyglądać bardziej atrakcyjnie.

Powiększanie piersi – wady

1. Operacja powiększania piersi wiąże się z ryzykiem, podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego.

2. Istnieje szansa, że ​​po operacji możesz nie być zadowolony z wyników. Tekstura i czucie twoich piersi mogą się zmienić lub twoje piersi mogą wyglądać na sztuczne.

3. Będziesz potrzebować regularnego monitorowania w celu ewentualnego zerwania.

4. Podobnie jak w przypadku każdej operacji, po powiększaniu piersi pozostaniesz z pewnymi bliznami, chociaż często blizny są lekkie i niewidoczne.

5. Chociaż większość zabiegów chirurgii powiększania piersi nie wpływa na szanse karmienia piersią, niektóre mogą powodować problemy z karmieniem piersią.

6. Pamiętaj, że po operacji powiększania piersi będziesz potrzebować określonego czasu na rekonwalescencję i powrót do zdrowia.

Podsumowanie

Poddanie się każdej operacji chirurgicznej, to decyzja trudna i powinna być podjęta świadomie. Dlatego też ważne jest, aby już na konsultacji dowiedzieć się wszystkiego od lekarza prowadzącego. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie obawiaj się pytać. Rozważ dokładnie wszelkie za i przeciw jeszcze przed operacją powiększania piersi.