Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Dynia – sposób na piękną i zadbaną skórę

Dynia – sposób na piękną i zadbaną skórę

Dynia to warzywo należące do rodziny Cucurbita, które obejmuje również squasha, muskmelony i arbuzy. Zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, szczególnie ze względu na ciasto z dyni i głównie do rzeźbienia podczas Halloween. Jej kształt zmienia się od podłużnego do spłaszczonego, a skóra jest gruba, gładka i lekko żebrowana. Kolor miąższu zmienia się od jasnego do ciemnozielonego i pomarańczowego do czerwonego. Jadalne nasiona są obecne w rdzeniu dyni. Często mówi się, że dynia to sposób na piękną skórę. Warzywo posiada wiele właściwości, które wpływają na regulację, oczyszczenie, a także zatrzymanie procesu starzenia się. Przedstawiamy najlepsze przepisy z dyni.

Dynia – sposób na piękną skórę

Korzyści z dyni są dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie dla skóry wrażliwej lub suchej. Oto zalety stosowania dyni na skórę.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Dynia na tłustą skórę

Jeśli masz tłustą skórę, możesz wypróbować maskę twarzy, mieszając 1 łyżkę przecieru dyniowego z 1 łyżeczką octu jabłkowego. Zastosuj to na wilgotną twarz i pozostaw do wyschnięcia lub do 30 minut. Spłukać letnią wodą, a następnie spłukać zimną wodą. Następnie możesz nałożyć odpowiedni krem ​​nawilżający odpowiedni do rodzaju skóry.

Dynia na suchą skórę

W przypadku suchej skóry wymieszaj 2 łyżeczki gotowanego lub puszkowanego przecieru dyniowego z ½ łyżeczki miodu, ¼ łyżeczki mleka i ¼ łyżeczki gęstej śmietany. Nakładaj go równomiernie na twarz, unikając okolic oczu, pozwól mu się osadzić na 10-15 minut. Ta maska ​​złuszcza, odżywia i pielęgnuje skórę. Spłucz ciepłą wodą i nałóż krem ​​nawilżający odpowiedni dla Twojej skóry. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na piękną skórę.

Dynia przeciw starzeniu się

Dynia jest dobrym źródłem witaminy C, która jest silnym przeciwutleniaczem, a także zawiera beta-karoten, który pomaga odwrócić uszkodzenia UV i poprawić teksturę skóry. Pomaga promować produkcję kolagenu, poprawiając w ten sposób koloryt i elastyczność skóry. Chroni skórę przed radykalnym uszkodzeniem, które jest odpowiedzialne za powodowanie zmarszczek, a nawet raka skóry.

Leczenie trądziku dzięki dyni

Dynia jest dobrym źródłem witamin z grupy B, takich jak niacyna, ryboflawina, B6 i folian. Niacyna poprawia krążenie, a zatem jest korzystna w leczeniu trądziku. A folian pomaga zwiększyć krążenie, co poprawia obrót i odnowę komórek.

Dynia – sposób na piękną skórę: podsumowanie

Dynia jako jedno z warzyw zaliczanych do jesiennych i zimowych posiada wiele właściwości, które wpływają na odpowiednią kondycję skóry. Dzieje się tak ze sprawą mnóstwa witamin, które dostarcza warzywo. Zadbaj o swoją skórę zimą i przygotuj skuteczne specyfiki.