Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Idealny kształt brwi – czyli jaki?

Idealny kształt brwi – czyli jaki?

Wydaje się, że brwi to jedynie niewielki łuk z włosów nad oczami. Podstawową funkcją brwi jest ochrona oczu przez czynnikami zewnętrznymi. Jednak brwi mają też ogromne znaczenie estetyczne. Ich kształt może nadać twarzy charakteru, odmłodzić ja i wysmuklić. Jaki zatem jest ten idealny kształt brwi?

Trendy dotyczące kształtu brwi

kształt_brwiTrendy dotyczące kształtu brwi zmieniają się co kilka lat. Jeszcze 10 lat temu nie do pomyślenia były grubsze brwi z wyraźnie widocznymi włoskami. Panowała moda na cienkie łuki. Przy nieumiejętnej regulacji łatwo było o kształt, który wyglądał prawie jak odrysowany od szklanki. Zbyt częste wyrywanie brwi prowadziło do ubytków, które w przypływie innej mody – poprawiano z pomocą kredek lub makijażu permanentnego. Kilka lat później nadeszła moda na nieco „rozsądniejszy” kształt brwi, który utrzymuje do dziś wiele kobiet. Obecnie, od kilku sezonów do łask powróciły brwi z wyraźnie zarysowanymi włosami i szerokim łuku. Trend ten widać bardziej w kolorowych magazynach niż na polskich ulicach, ponieważ uroda polek nie zawsze pozwala na takie eksperymenty.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Najlepszy kształt brwi?

… to ten pasujący do twojej twarzy. Niestety, nie ma jednego, idealnego dla wszystkich modelu kształtu brwi. Łuk powinien być dostosowany do kształtu twarzy, wysubtelniać lub wyostrzać rysy, ewentualnie wysmuklać. Wyregulowanie idealnego kształtu nie zawsze jest możliwe, bo brwi niekoniecznie rosną tak, jak nam się podoba. Czasem łuk jest zbyt „prosty”, czasem zwyczajnie włoski nie rosną na końcach. Jest jednak kilka zasad, które stosuje się przy nadawaniu brwiom odpowiedniego kształtu.
– przy okrągłej twarzy lepiej wyglądają brwi o ostrzej wygiętym łuku. Taki kształt wysmukla twarz i nadaje jej właściwe proporcje
-twarz pociągła – i tu na odwrót. Długie twarze, szczególne o ostrzejszych rysach złagodzić można delikatnie zaokrąglonym łukiem brwiowym.
– twarz z mocno zarysowaną szczęką – brwi powinny być grubsze i delikatnie zaokrąglone. Mocno wygięty łuk lub cieniutki paseczek nad oczami może tylko pogłębić wrażenie „kwadratu” twarzy.
Podsumowując – kształt brwi powinien korygować niedoskonałości kształtu twarzy. Aby się przekonać o tym, jak brwi mogą zmienić rysy, warto przejrzeć starsze i dzisiejsze zdjęcia gwiazd zarówno polskich jak i zagranicznych.

Kilka trików poprawiających wygląd brwi:

eye-1435279-1280x960– jeśli musisz je wyregulować na własną rękę – staraj się wyrywać tylko zbędne włoski, które wyrastają tuż pod łukiem. Unikniesz w ten sposób ubytków, które mogą odjąć Ci urody.
– ostatnio bardzo modne jest używanie rozświetlaczy. O ile nieumiejętne nakładanie go na twarz może przynieść opłakany efekt, o tyle odrobina nałożona tuż pod łukiem pomoże uwydatnić brwi i nada spojrzeniu świeży wygląd.
– staraj się, aby kolor Twoich brwi podobny był do koloru twoich włosów. Czarna kredka lub henna nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem
– jeśli posiadasz długie włoski na łuku brwiowym, możesz delikatnie przycinać je nożyczkami. Unikniesz wtedy efektu „rozczochranych brwi”
– unikaj brwi bardzo cienkich, zbyt grubych lub nadmiernie opadających. Umiar dobrze jest widziany we wszystkim i wszelkie ekstremalne pomysły mogą nas oszpecić.
– jeśli brwi nie chcą odrastać – użyj olejku rycynowego. Przyśpieszy wzrost włosków i zagęści już istniejące.
brwi
Brwi słusznie nazywane są „oprawą twarzy”. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi może nas zwyczajnie oszpecić. Nie bez powodu do dziś krążą internecie zdjęcia prawdziwych „okazów”, które wzbudzają ogólne rozbawienie. Brwi powinny być oprawa twarzy a nie jej głównym elementem. Zanim zaczniemy zbyt bardzo eksperymentować – warto sobie o tym przypomnieć.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka