Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kilka sposobów na płaski brzuch

Kilka sposobów na płaski brzuch

Wiele osób, nawet pomimo szczupłej sylwetki ma problem z wystającym lub nieco otłuszczonym brzuchem. Problem dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet – płaski brzuch to atut niewielu. Brzuch daleki od ideału jest często też cechą sylwetek w dobrej kondycji. Co możemy zrobić, albo optymalnie do możliwości zadbać o dobry wygląd brzucha?
Brzuchy są różne, ale zwykle gdy wychodzimy z okresu nastoletniego i przekraczamy magiczny próg dwudziestego piątego roku życia zaczyna on wyglądać nieco inaczej. Kuse bluzeczki lub obcisłe koszulki przestają już wyglądać tak dobrze jak dawniej, a wokół talii zaczyna tworzyć się coś na kształt oponki. Niejednokrotnie, będąc relatywnie szczupłym – trudno o zachowanie dobrego wyglądu brzucha. Oto kilka sposobów na poprawę wizerunku brzucha.

Aktywność fizyczna

brzuchTo najtrudniejszy, ale najskuteczniejszy sposób na walkę z wystającym brzuchem. Niestety umiarkowana aktywność fizyczna czasem nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dotyczy to szczególnie osób, które sporo schudły, a duży brzuch jest kwestią nadmiaru skóry, który został po zbyt dużej wadze. Podobny problem dotyczy kobiet, które urodziły dzieci a skóra nie obkurczyła się i nie wróciła do normy. Generalnie jednak, ogólne ćwiczenia fizyczne oraz ćwiczenia stymulujące mięśnie brzucha są najlepszym sposobem alby zachować brzuch w dobrej kondycji.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Stosuj odpowiednią dietę

Kolejna kluczowa kwestia dla zachowania płaskiego brzucha. Znaczenia ma nie tylko co jemy, ale jak jemy. Małe posiłki spożywane 5 razy dziennie nie spowodują wzdęcia spowodowanego zjedzeniem jednego, ogromnego posiłku. Ponadto, unikaj jedzenia warzyw powodujących wzdęcia np. fasoli, grochu, kapusty a także cebuli. Picie gazowanych napojów to kolejna przyczyna wystającego brzucha.

Małe oszustwo – maskująca bielizna

postawaMoże wspomóc i wygląd i samopoczucie, kiedy nie ma czasu a szykuje się wielkie wyjście. Dzięki odpowiednio dobranej maskującej bieliźnie może wymodelować cała sylwetkę i sprawić, że brzuch będzie wyglądał względnie płasko i estetycznie nawet pod wieczorową kreacją. Wyszczuplające figi warto mieć w szafie na tzw. czarną godzinę. Dzięki nim, przede wszystkim oszczędzimy sobie nerwów i nie zepsujemy sobie zabawy.

Obuwie na wysokim obcasie

To propozycja dla pań, jednak lepiej, aby nie była stosowana permanentnie. Wysokie obcasy nadają sylwetce smukłości, poprawiają wygląd nóg i sprawiają, że nieświadomie wciągamy brzuch. Często noszenie butów na wysokim obcasie może jednak spowodować wiele schorzeń stóp i kręgosłupa, dlatego wysokie obcasy lepiej zostaw na specjalne okazje.

Dbaj o skórę

Napięta, gładka i jędrna skóra to jeden ze sposobów, aby brzuch nie odznaczał się zbytnio, nawet jeśli właśnie zjedliśmy większy posiłek. Napięta skóra utrzymuje powoduje, że brzuch brzuch wygląda na spięty i nie ma efektu „wiszącego worka”. O skórę brzucha najlepiej dbać systematycznie używając kremów i balsamów do ciała oraz oliwek po kąpieli. Codzienna pielęgnacja uchroni nas przed skutkami rozciągania i obkurczania się skóry np. pod wpływem zmiany wagi.

Proste plecy, pierś do przodu!

Taka postawa nie tylko powoduje, że wyglądamy na pewniejszych siebie, ale także sprawia, ze brzuch napina się i jest mniej widoczny.

Liposukcja brzucha

To dość popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Polega na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic jamy brzusznej. Nie każdy jednak kwalifikuje się do zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób o normalnej masie ciała z tendencją do zbierania się tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha.
Ponadto, liposukcję stosuje się do modelowania brzucha, szczególnie nadmiarów skóry po ciążach i gwałtownym schudnięciu. Liposukcja nie jest środkiem do walki z otyłością, jednak może pomóc osobom, które z różnych powodów zmagają się z nadmiarami tkanki tłuszczowej zbierającej się wokół brzucha. Jeśli już zdecydujemy się na zabieg liposukcji warto dokładnie słuchać lekarza i mieć świadomość konsekwencji.
Zabieg, pomimo tego, że jest względnie bezpieczny, niesie za sobą pewne ryzyko jak każdy inwazyjny zabieg chirurgiczny. Liposukcja na pewno sprawdza się bardziej u osób młodych, u których skóra jest jeszcze bardziej elastyczna. Zabiegu nie stosuje się w przypadku pacjentów cierpiących na niektóre choroby np. cukrzycę lub choroby serca.
Brzuch jest często jednym z bardziej problematycznych obszarów naszej sylwetki. Mają z nim problem i mężczyźni i kobiety. Kilka zasad systematycznie wdrażanych w życie może znacznie poprawić jego wizerunek, ale kiedy nie ma już wyjścia i pomimo wszelkich starań brzuch ciągle nie wygląda dobrze, dostępne są inwazyjne, ale skuteczne metody pomagające uzyskać płaski brzuch.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka