Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kilka sposobów na płaski brzuch

Kilka sposobów na płaski brzuch

Wiele osób, nawet pomimo szczupłej sylwetki ma problem z wystającym lub nieco otłuszczonym brzuchem. Problem dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet – płaski brzuch to atut niewielu. Brzuch daleki od ideału jest często też cechą sylwetek w dobrej kondycji. Co możemy zrobić, albo optymalnie do możliwości zadbać o dobry wygląd brzucha?
Brzuchy są różne, ale zwykle gdy wychodzimy z okresu nastoletniego i przekraczamy magiczny próg dwudziestego piątego roku życia zaczyna on wyglądać nieco inaczej. Kuse bluzeczki lub obcisłe koszulki przestają już wyglądać tak dobrze jak dawniej, a wokół talii zaczyna tworzyć się coś na kształt oponki. Niejednokrotnie, będąc relatywnie szczupłym – trudno o zachowanie dobrego wyglądu brzucha. Oto kilka sposobów na poprawę wizerunku brzucha.

Aktywność fizyczna

brzuchTo najtrudniejszy, ale najskuteczniejszy sposób na walkę z wystającym brzuchem. Niestety umiarkowana aktywność fizyczna czasem nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dotyczy to szczególnie osób, które sporo schudły, a duży brzuch jest kwestią nadmiaru skóry, który został po zbyt dużej wadze. Podobny problem dotyczy kobiet, które urodziły dzieci a skóra nie obkurczyła się i nie wróciła do normy. Generalnie jednak, ogólne ćwiczenia fizyczne oraz ćwiczenia stymulujące mięśnie brzucha są najlepszym sposobem alby zachować brzuch w dobrej kondycji.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Stosuj odpowiednią dietę

Kolejna kluczowa kwestia dla zachowania płaskiego brzucha. Znaczenia ma nie tylko co jemy, ale jak jemy. Małe posiłki spożywane 5 razy dziennie nie spowodują wzdęcia spowodowanego zjedzeniem jednego, ogromnego posiłku. Ponadto, unikaj jedzenia warzyw powodujących wzdęcia np. fasoli, grochu, kapusty a także cebuli. Picie gazowanych napojów to kolejna przyczyna wystającego brzucha.

Małe oszustwo – maskująca bielizna

postawaMoże wspomóc i wygląd i samopoczucie, kiedy nie ma czasu a szykuje się wielkie wyjście. Dzięki odpowiednio dobranej maskującej bieliźnie może wymodelować cała sylwetkę i sprawić, że brzuch będzie wyglądał względnie płasko i estetycznie nawet pod wieczorową kreacją. Wyszczuplające figi warto mieć w szafie na tzw. czarną godzinę. Dzięki nim, przede wszystkim oszczędzimy sobie nerwów i nie zepsujemy sobie zabawy.

Obuwie na wysokim obcasie

To propozycja dla pań, jednak lepiej, aby nie była stosowana permanentnie. Wysokie obcasy nadają sylwetce smukłości, poprawiają wygląd nóg i sprawiają, że nieświadomie wciągamy brzuch. Często noszenie butów na wysokim obcasie może jednak spowodować wiele schorzeń stóp i kręgosłupa, dlatego wysokie obcasy lepiej zostaw na specjalne okazje.

Dbaj o skórę

Napięta, gładka i jędrna skóra to jeden ze sposobów, aby brzuch nie odznaczał się zbytnio, nawet jeśli właśnie zjedliśmy większy posiłek. Napięta skóra utrzymuje powoduje, że brzuch brzuch wygląda na spięty i nie ma efektu „wiszącego worka”. O skórę brzucha najlepiej dbać systematycznie używając kremów i balsamów do ciała oraz oliwek po kąpieli. Codzienna pielęgnacja uchroni nas przed skutkami rozciągania i obkurczania się skóry np. pod wpływem zmiany wagi.

Proste plecy, pierś do przodu!

Taka postawa nie tylko powoduje, że wyglądamy na pewniejszych siebie, ale także sprawia, ze brzuch napina się i jest mniej widoczny.

Liposukcja brzucha

To dość popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Polega na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic jamy brzusznej. Nie każdy jednak kwalifikuje się do zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób o normalnej masie ciała z tendencją do zbierania się tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha.
Ponadto, liposukcję stosuje się do modelowania brzucha, szczególnie nadmiarów skóry po ciążach i gwałtownym schudnięciu. Liposukcja nie jest środkiem do walki z otyłością, jednak może pomóc osobom, które z różnych powodów zmagają się z nadmiarami tkanki tłuszczowej zbierającej się wokół brzucha. Jeśli już zdecydujemy się na zabieg liposukcji warto dokładnie słuchać lekarza i mieć świadomość konsekwencji.
Zabieg, pomimo tego, że jest względnie bezpieczny, niesie za sobą pewne ryzyko jak każdy inwazyjny zabieg chirurgiczny. Liposukcja na pewno sprawdza się bardziej u osób młodych, u których skóra jest jeszcze bardziej elastyczna. Zabiegu nie stosuje się w przypadku pacjentów cierpiących na niektóre choroby np. cukrzycę lub choroby serca.
Brzuch jest często jednym z bardziej problematycznych obszarów naszej sylwetki. Mają z nim problem i mężczyźni i kobiety. Kilka zasad systematycznie wdrażanych w życie może znacznie poprawić jego wizerunek, ale kiedy nie ma już wyjścia i pomimo wszelkich starań brzuch ciągle nie wygląda dobrze, dostępne są inwazyjne, ale skuteczne metody pomagające uzyskać płaski brzuch.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka