Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek bywa źródłem wielu kompleksów, które doskwierają wielu osobom. Wbrew powszechnej opinii, problem nie dotyczy wyłącznie osób z nadwagą. Przyczyn może być wiele – wiek, nieprawidłowa postawa, nagła utrata wagi. Najczęściej zmiana diety oraz regularne ćwiczenia nic nie dają. W takim przypadku warto zdecydować się na specjalistyczny zabieg, Pozytywnie wpłynie on na zmianę wyglądu, poprawiając pewność siebie oraz dając większe zadowolenie z samego siebie. 

Drugi podbródek – zabiegi, które mogą pomóc

Nowoczesne metody liftingu mogą skutecznie pomóc pozbyć się drugiego podbródka. Oto najpopularniejsze 4 z nich, które przynoszą najlepsze efekty:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • Zabieg Ulthera

Zabieg polega na modelowaniu owalu twarzy za pomocą aparatu Ultrahera, opierającego się na działaniu fal ultradźwiękowych. W efekcie można podkreślić linię żuchwy oraz zniwelować fałdy nosowo-wargowe. Skóra staje się widocznie mniej wiotka, a cały proces stymuluje naturalną produkcję kolagenu. Metoda jest nieinwazyjna – po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności, a efekty utrzymują się minimum rok. 

  • Liposukcja

Liposukcja jest popularnym zabiegiem, służącym pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych części ciała, w tym także z okolic podbródka. Po podaniu znieczulenia lekarz chirurg wykonuje niewielkie nacięcia, przez które nastrzykuje się tkankę specjalistycznym płynem. Ułatwia to następnie odsysanie warstw tłuszczu za pomocą kaniuli. Dzięki liposukcji podbródek staje się smuklejszy, a linia żuchwy jest lepiej podkreślona. Zabieg gwarantuje natychmiastowe i trwałe efekty. Rekonwalescencja trwa około 2-3 tygodni. 

  • Lipoliza

Lipoliza powinna skutecznie pomóc zniwelować drugi podbródek. Zabiegi przeprowadza się w kilku seriach w profesjonalnej klinice. Lekarz wstrzykuje substancję rozpuszczającą tkankę tłuszczową, która następnie jest naturalnie wydalana z organizmu. Po wstrzyknięciu preparatu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak jest to naturalny stan, który przechodzi po około 2-3 tygodniach. 

  • Lifting szyi i twarzy

Ten zabieg chirurgiczny, dający trwałe efekty, przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym przez chirurga plastyka. Lekarz podnosi policzki przez napięcie tkanek i usunięcie nadmiaru skóry. Cięcie wykonuje się na skroni we włosach oraz w okolicach ucha, dzięki czemu blizny są właściwie niewidoczne. Rezultat jest spektakularny, a jednocześnie nie wpływa na mimikę twarzy. 

Rozmaite nowoczesne techniki powinny pomóc w skutecznym pozbyciu się drugiego podbródka. Zabiegi powinny być przeprowadzane w renomowanej klinice, w której lekarz chirurg zadba o jak najlepszy efekt końcowy.