Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak skorygować nierówne piersi?

Jak skorygować nierówne piersi?

Wiele kobiet zauważa, że ich piersi są nierówne. Wpływa to na psychikę i poczucie własnej wartości. Mało kto wie, że asymetria to rzecz całkowicie naturalna, powszechnie występująca u płci pięknej. Na nierówne piersi, zabieg wykonuje się tylko wtedy, gdy ich asymetria jest bardzo widoczna. 

Jak powstaje asymetria piersi? 

Nierównomierny wzrost piersi może być spowodowany kilkoma czynnikami. Poniżej przedstawiono 3 przyczyny, z którymi najczęściej się spotykamy.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  1. W większości przypadków  asymetria pojawia się w okresie dojrzewania. Proces powiększania biustu zachodzi pod wpływem żeńskiego hormonu – estrogenu, jeśli jego rozkład jest nierównomierny, skutkiem może być znaczna różnica w wielkości  piersi. 
  2. Asymetria może pojawić się również u dorosłej kobiety. Jeśli zmiana jest nagła i widoczna, zaleca się zgłoszenie do lekarza, ponieważ może być to objaw choroby, np. raka piersi, ropnia sutka, czy gruczolakowłókniaka. 
  3. Zmiany w wyglądzie biustu zachodzą pod wpływem menopauzy, ciąży lub wahań masy ciała. 

W większości przypadków na nierówne piersi zabieg wykonywany jest z powodu nierównomiernego wzrostu biustu w okresie dojrzewania. 

Nierówne piersi-zabieg korygujący ich asymetrię

Wyróżnia się kilka metod korekcji piersi. Wybór uzależniony jest od różnicy w ich wielkości, a także potrzeb i wymagań samej kobiety.  

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod. Do mniejszej piersi przy pomocy kaniuli wstrzykuje się preparat na bazie kwasu hialuronowego. W taki sposób można uzyskać pierś większą o jeden, dwa rozmiary. Stosowany preparat jest bezpieczny dla zdrowia, nie wywołuje reakcji alergicznych, a zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się przez 12-24 miesiące. Na lekko widoczne nierówne piersi, korekcja ta jest najbardziej polecaną. Zabiegi należy cyklicznie powtarzać. 

Powiększanie piersi przy pomocy własnego tłuszczu

Integralną częścią tego zabiegu jest liposukcja. Pobrany tłuszcz po odpowiedniej obróbce trafia do mniejszej piersi. Jest to małoinwazyjna metoda, która wpływa nie tylko na wygląd biustu, ale i nóg, pośladków oraz brzucha. Z tych partii ciała tłuszcz zostaje usunięty i przeniesiony w okolice biustu. Efekt korekcji jest trwały, a w czasie jednego zabiegu pierś można powiększyć o jeden rozmiar. Po kilku miesiącach dla wzmocnienia efektu można ponownie ostrzyknąć biust własnym tłuszczem. 

Wszczepienie implantu

Decydując się na ten krok, należy pamiętać, że jest to zabieg dosyć inwazyjny, polecany dla kobiet, które chcą mieć większe piersi lub w identycznym rozmiarze. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Czas rekonwalescencji również jest dłuższy. Końcowy efekt jest trwały, a mnogość implantów dostępnych na rynku pozwala dobrać ich naturalny wygląd. 

Należy pamiętać, że z problemem dużej asymetrii piersi boryka się mnóstwo kobiet. Lekko nierówne piersi są rzeczą całkowicie naturalną i nie podlegają korekcie. Jeśli jednak asymetria jest bardzo widoczna, wówczas można wyrównać rozmiar obu piersi za pomocą jednego z wybranych zabiegów.