Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kiedy wykonywany jest zabieg usunięcia implantów piersiowych?

Kiedy wykonywany jest zabieg usunięcia implantów piersiowych?

Wśród operacji plastycznych biustu najczęściej wykonywane jest powiększenie piersi. Kobiety pragną czuć się piękne i pożądane, a czasami chcą odzyskać ten atrybut kobiecości, który utraciły w wyniku mastektomii. Bywa jednak, że konieczne jest usunięcie implantów piersi. Z jakich powodów należy wykonać taką operację i dlaczego kobiety decydują się na usunięcie implantów?

Przyczyny usuwania implantów

Usunięcie implantów piersi jest kolejną poważną operacją w okolicach klatki piersiowej, wykonuje się ją z powodów estetycznych lub zdrowotnych. Czasami pacjentkom nie podoba się kształt, rozmiar lub asymetria nowych piersi, dlatego chcą je poprawić lub zrezygnować całkowicie z wypełnienia. Obecnie preferowana jest naturalność – dotyczy to także damskich biustów. Zdarza się zatem, że kobiety chcą zamienić stare implanty na nowe, mniejsze, o anatomicznym kształcie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Z czasem w niektórych przypadkach okazuje się również, że duży biust jest niewygodny w wykonywaniu codziennych czynności lub niektórych aktywności fizycznych, a nawet może powodować ból kręgosłupa. Co więcej, z biegiem czasu i pod wpływem przybrania na wadze piersi mogą się zmieniać, np. powiększać lub tracić jędrność, co również nie wygląda estetycznie. Powrót do proporcjonalnej sylwetki jest możliwy poprzez usunięcie implantów.

Częstymi przyczynami rezygnacji z wypełniania piersi są komplikacje zdrowotne i dyskomfort nimi spowodowany. Usunięcie implantów jest konieczne, gdy wystąpi stan zapalny tkanek otaczających wkładkę, gdy została ona uszkodzona lub gdy wokół implantów rozwija się torebka łącznotkankowa, która obkurczając się, powoduje napięcie tkanek, ból piersi oraz ich zniekształcenie. Przyczyną może być również ryzyko wystąpienia nowotworu piersi, jednak jest ono niskie i zazwyczaj występuje u kobiet, które posiadają implanty silikonowe starszej generacji, wszczepione wiele lat wcześniej.

Ponowne powiększanie biustu

Efekty wizualne po wyjęciu wkładek mogą być niezadowalające. Usunięcie implantów powoduje utratę objętości piersi, co skutkuje nadmiarem wiotkiej skóry lub dyskomfortem psychicznym spowodowanym różnicą w wielkości biustu. Jednak usunięcie implantów piersi nie musi oznaczać powrotu do dawnego rozmiaru biustu. Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, chirurg może wszczepić nowy implant, np. mniejszy lub o innym kształcie. Możliwe jest również wykonanie przeszczepu tłuszczu z innego miejsca na ciele lub liftingu, podczas którego nadmiar tkanki jest usuwany, a piersi odpowiednio kształtowane