Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jesień to najlepszy czas na zabiegi odmładzające – zaplanuj już dziś!

Jesień to najlepszy czas na zabiegi odmładzające – zaplanuj już dziś!

Choć niektórzy z nas głową albo ciałem wciąż są na wakacjach, już dziś warto pomyśleć o tym, co dla siebie i swojej urody możemy zrobić jesienią. Ta pora roku to najlepszy czas na poddanie się wielu zabiegom z zakresy kosmetologii, medycyny estetycznej i na pewno – z zakresu chirurgii plastycznej. Zobacz, o czym warto pomyśleć już teraz?

Wybierz się do kosmetyczki

Lato to często trudny czas dla naszej skóry, choć rzeczywiście często wygląda ona lepiej niż podczas jakiejkolwiek innej pory roku. Wyglądamy zdrowo, bo skóra jest delikatnie muśnięta słońcem. Słońce nie służy jednak naszej skórze – przyspiesza procesy starzenia, a opalenizna po czasie może pozostawiać plamy. Na początku jesieni warto wybrać się do kosmetyczki na zabieg:
Złuszczający – kwasami owocowymi lub poddając się zabiegowi mikrodermabrazji. Zabiegi warto kilka razy powtórzyć w zaleconych odstępach czasu. Dzięki silniejszemu niż w warunkach domowych złuszczaniu skóra nie tylko będzie miała wyrównany koloryt, ale będzie chłonąć składniki odżywcze zawarte w kremach i maseczkach.
Nawilżający i regenerujący – odpowiedni rodzaj zabiegu i właściwa maska powinna być dobrana do wieku i rodzaju skóry. Po lecie skóra bywa przesuszona. Warto poddać się zabiegowi, który przywróci skórze nawilżenie, przez co będzie wyglądała młodziej oraz regenerujący, który uzupełni braki witamin i składników odżywczych.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jakim zabiegom warto się poddać w gabinecie medycyny estetycznej?

Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie powinny być wykonywane późną wiosną ani latem, ze względu na silniejsze promieniowanie słoneczne, które po wielu zabiegach nie jest wskazane. Zabiegi silnie złuszczające oraz przerywający w niewielkim stopniu, ale jednak ciągłość tkanek, najlepiej wykonywać zimą.

Peeling chemiczny

czyli bardzo silnie złuszczający peeling, którego celem jest nie tylko pozbycie się przebarwień, ale także znaczne spłycenie blizn oraz drobnych zmarszczek. Peeling chemiczny nie powinien być wykonywany latem. Skóra po zabiegu potrzebuje spokoju i warunków do regeneracji, a upał oraz silne promieniowanie z pewnością temu nie sprzyjają.

Depilacja laserowa

Jednym z głównych przeciwwskazań do zabiegu jest świeża opalenizna. Dlatego zabieg należy wykonywać w czasie, kiedy ciało nie jest wystawione na słońce. Ponadto – przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy przez kilka tygodni golić nóg. Wiele z nas nie będzie czuło się komfortowo z nieogolonymi nogami w czasie lata. Jeśli decydować się na zabieg to tylko jesienią i zimą i cieszyć się gładką skórą już podczas kolejnych wakacji.

Mezoterapia

To zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest poprawienie stanu skóry lub walka z konkretnym problemem skórnym, poprzez wprowadzenie z pomocą bardzo drobnych igieł właściwych substancji: odżywczych, regenerujących, ujędrniających, wiążących wodę i innych. Jesień to idealna pora na poddanie się takiemu zabiegowi, bo promieniowanie ultrafioletowe jest znacznie niższe.

Zabiegi z zakresy chirurgii plastycznej

Operacje plastyczne i wszelkie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej teoretycznie można wykonywać przez cały rok. Jeśli mam do czynienia z osoba względnie młodą, o nienagannym zdrowiu, w zasadzie nie ma większych przeciwwskazań, aby poddać się operacji nawet latem. Przy tym wszystkim trzeba jednak pamiętać, że wysoka temperatura nie sprzyja gojeniu się ran, a okres rekonwalescencji może być dużo bardziej uciążliwy podczas letnich upałów. Ponadto, operacje plastyczne najczęściej wymagają wykonania nacięć, które pozostawiają blizny. Blizny przez kilka miesięcy po zabiegu nie powinny być wystawiane na słońce, dlatego jesień to najlepszy moment na zaplanowanie operacji plastycznej, której efektami w pełni będzie można cieszyć się już podczas kolejnego lata.