Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
7 sposobów na spowolnienie procesu starzenia się skóry twarzy

7 sposobów na spowolnienie procesu starzenia się skóry twarzy

Mniej więcej po ukończeniu 30 roku życia zaczynamy coraz wyraźniej zauważać pierwsze oznaki starzenia się skóry. Przesuszona cera na policzkach, zauważalna przez Ciebie utrata jędrności czy drobne zmarszczki dobitnie przypominają o upływającym czasie. Za starzenie się skóry w dużym stopniu odpowiada genetyka. Nie oznacza to jednak, że nie mamy wpływu na spowolnienie tego procesu. Oto 12 sposobów na spowolnienie procesu starzenia się skóry:

1. Myj twarz, ale nie przesadzaj

Mycie jest podstawą pielęgnacji. Twarz należy myć 2 razy dziennie, delikatnym środkiem myjącym, używając letniej wody. Nie należy codziennie używać peelingów i zbyt energicznie pocierać twarzy. Do mycia na co dzień używaj swoich dłoni. Zrezygnuj z gąbeczek lub ściereczek przeznaczonych do mycia, bo trudno utrzymać je w czystości, przez co dość często są siedliskiem bakterii.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

2. Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Kremy z wysokim filtrem powinnaś stosować nie tylko podczas plażowania. Wybierając krem na dzień, zwróć uwagę na to, czy zawiera on filtr. Im wyższy – tym lepszy. Pod wpływem słońca Twoja skóra szybko stanie się sucha, a zmarszczki pojawią się znacznie szybciej. W słoneczne dni, koniecznie noś okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nie tylko Twoje oczy, ale także skórę pod oczami.

3. Zrezygnuj z solarium

Solarium jest tak samo szkodliwe dla skóry jak ekspozycja na słońce. Jeśli nie lubisz swojej bladej skóry, stosuj produkty brązujące lub samoopalacze. Efekt nie będzie tak naturalny, jednak na pewno dzięki temu zapobiegniesz przedwczesnym zmarszczkom.

4. Nawilżaj i złuszczaj z głową

Stosowanie dobrego kremu to najważniejszy punkt pielęgnacji zaraz po myciu. Dobierz krem, który nawilży, ale też delikatnie natłuści skórę. W zależności od wieku, wybieraj kremy, które będą miały większa zawartość witaminy E i składników odżywczych. Nie zapominaj o złuszczaniu, jednak nie przesadzaj. Peeling raz w tygodniu będzie wystarczający. Skóra dzięki niemu będzie wyglądała bardziej świeżo a składniki odżywcze zawarte w kremach będą miały większą szansę na wniknięcie. Pamiętaj o tym, że zbyt często złuszczanie może spowodować nadmierne przesuszenie.

5. Pij więcej wody i… mleka

Brak wody odbija się nie tylko na funkcjonowaniu całego organizmu, ale także na skórze. Odwodniona skóra wygląda gorzej, ma skłonności do przesuszania się, przez co szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Staraj się wypijając zalecane 8 szklanek wody dziennie. A co z mlekiem? Mleko zawiera wiele składników przyjaznych dla skóry, takich jak witamina A, białko i wapń. Jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do picia mleka, staraj się wypijać szklankę dziennie.

6. Relaksuj się

Sama wiesz najlepiej, co jest w stanie Cię zrelaksować. Medytacja, kąpiel, lekka książka w ogrodzie lub. To zdecydowanie będzie miało wpływ na Twoją skórę w przyszłości. Stres działa negatywnie na cały organizm, także na skórę. Jeśli będziesz w stanie się zrelaksować, rozluźnić mięśnie twarzy i zwyczajnie odpocząć – będzie to miało dobry skutek w przyszłości.

7. Postaraj się panować nad ekspresją

Nie chodzi o to aby zachować „pokerową twarz” w każdej sytuacji. Staraj się jednak panować nad ekspresją w momentach, kiedy zupełnie ona nie jest potrzebna. Podczas czytania ciekawego artykułu, niektórzy dość często charakterystycznie marszczą czoło, przez co szybko może pojawić się na nim tzw. „lwia zmarszczka”. Inni znowu nieświadomie marszczą nos. Warto obserwować w lustrze swoją mimikę i postarać się zapanować nad powtarzającymi się, a jednocześnie zbędnymi minami.