Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kantopeksja – poprawa wyglądu twarzy przez zwiększenie napięcia powiek

Kantopeksja – poprawa wyglądu twarzy przez zwiększenie napięcia powiek

Plastyka powiek to najczęściej wykonywany zabieg w Stanach Zjednoczonych. Z roku na rok coraz więcej pacjentów docenia efekty, które za sobą niesie. Kantopeksja sprawia, że twarz wygląda na dużo młodszą, nic więc dziwnego, że znalazła się na trzecim miejscu wykonywanych zabiegów w 2019 roku.  Statystyka była prowadzona przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych. Na czym jednak ten zabieg polega i dlaczego jest tak uwielbiany przez pacjentów? Podpowiadamy.

Co to jest kantopeksja?

Szare cienie pod oczami, kurze łapki, czy opadające z wiekiem powieki dodają lat i dają efekt bardzo zmęczonej twarzy. To zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kantopeksja jest w stanie skutecznie odwrócić proces starzenia w obrębie oczu i przywrócić młody wygląd. Konkretnie zabieg polega na przywróceniu napięcia skóry w okolicach kącika oka. Dokonuje się tego poprzez umocowanie końca kącika oka do brzegu oczodołu. W ten sposób skutecznie rozwiązuje się problem opadania powieki, który jest najczęstszą przyczyną starego, nieatrakcyjnego i zmęczonego wyglądu. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zabieg to ciekawe może stanowić uzupełnienie innej korekcji oka, jaką jest blefaroplastyka, czyli bardziej klasyczna korekcja powieki. Kantopeksja polecana jest zwłaszcza osobom, które mają problem z opadającym zewnętrznym kącikiem oka, lub jest on naturalnie niżej niż ten wewnętrzny. Ponadto to świetne rozwiązanie z pierwszymi oznakami starzenia, gdy skóra wokół oczu znacząco traci swoją elastyczność. Koszt zabiegu mieści się w przedziale od dwóch do pięciu tysięcy. 

Zabieg oraz rekonwalescencja

Kantopeksja to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, które mogą pojawić się po znieczuleniu ogólnym. Blizna po zabiegu jest bardzo mała i zlokalizowana jest tuż pod brzegiem rzęskowym. Po wykonaniu zabiegu zabezpiecza się ranę małymi plasterkami, które można ściągnąć już po kilku dniach.

Efekty jednak są widoczne dopiero po trzech miesiącach po zabiegu. Mogą się pojawić miejscowe obrzęki i zasinienia, jednak są one zupełnie normalnym zjawiskiem. Co istotne, jednak opuchlizna powinna zniknąć już po dwóch tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. Podobnie jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, należy uniknąć wysiłku fizycznego, kąpieli w basenie, przesiadywania w saunie. Dodatkowo należy stosować się do zaleceń lekarza. Rana już po zabiegu jest praktycznie niewidoczna, a po czasie nie ma śladu po zabiegu korekty powieki.