Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Operacja plastyczna nosa siodełkowatego

Operacja plastyczna nosa siodełkowatego

Plastyka nosa, chociaż jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, to jest to również jedna z najbardziej skomplikowanych operacji medycyny estetycznej. Jedną z najczęściej wykonywanych operacją jest operacja nosa siodełkowatego. Jest on bowiem przyczyną kompleksów wielu osób, a budowa nosa może być powodem dyskomfortu. Operacja jest w pełni bezpieczna, jeżeli przeprowadzana jest w profesjonalnej klinice. Co jeszcze warto wiedzieć o operacji nosa siodełkowatego?

Czym jest siodełkowaty nos?

Ten rodzaj deformacji określany  jest mianem nosa zapadniętego. Siodełkowaty nos to sytuacja, w której konieczne jest uzupełnienie ubytków kości nosowej. Widać w nim wyraźne wgłębienie. Taka deformacja z reguły ma podłoże genetyczne, chociaż może być też wynikiem urazu, czy wypadku. Zdarzają się też przypadki, że przyczyną wyglądu nosa jest wcześniejsza nieudana operacja nosa siodełkowatego. Część chorób zakaźnych również może być przyczyną niepożądanego wyglądu nosa.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Operacja nosa siodełkowatego 

Jak każda operacja, ta również wiąże się w znaczną ingerencję w ciało. Jednak efekty są piorunujące i z pewnością warte poświęceń. Operacja nosa siodełkowatego polega na uzupełnieniu grzbietu nosa. W tym celu należy dobrać odpowiednie materiały. Ubytek można uzupełnić, przeszczepiając fragment kości biodrowej, wszczepiając implant silikonowy lub protoplast. Należy jednak uważać po zabiegu i stosować się do zaleceń, aby przeszczep przyjął się prawidłowo i efekt po wygojeniu był zadowalający.  

Rekonwalescencja

Jak każdy tego typu zabieg również operacja nosa siodełkowatego wiąże się z okresem rekonwalescencji, podczas którego musimy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Przez tydzień od wykonania rekonstrukcji należy nosić specjalny opatrunek, tuż po jego ściągnięciu można wrócić do codziennych czynności, trzeba jednak bacznie obserwować nos i wypoczywać. Całkowity czas wygojenia to 3 miesiące do tego czasu warto unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Należy również regularnie oczyszczać nos, nie trzeć i unikać dotykania.

Przeciwskazania do zabiegu

Podobnie jak w przypadku każdej operacji, podczas wywiadu lekarskiego chirurg obowiązkowo informuje o wszystkich przeciwwskazaniach. Operacja nosa siodełkowatego podobnie jak większość operacji korekcji nosa może nie odbyć się z powodu problemów z krzepliwością krwi, nadciśnieniem, cukrzycą, czy ciążą. Wszelkie inne przypadki będą rozpatrywane przez lekarza na bieżąco indywidualnie.