Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kiedy przeprowadza się zabieg podniesienia piersi z powiększeniem?

Kiedy przeprowadza się zabieg podniesienia piersi z powiększeniem?

Chirurgia plastyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Coraz więcej osób decyduje się na poprawę swojego wyglądu za pomocą różnorodnych zabiegów, np. liposukcji, korekcji nosa, czy operacji plastycznych. Do najczęściej wykonywanych operacji zalicza się powiększenie piersi z podniesieniem. Zabieg może obejmować również redukcję, jak i rekonstrukcję biustu. 

Powiększenie piersi z podniesieniem – wskazania do zabiegu

Korektę wykonuje się głównie ze wskazań estetycznych, gdy samo podniesienie lub powiększenie piersi nie wystarczy. Powiększenie piersi z podniesieniem jest wskazane, gdy u pacjentki występuje ptoza, czyli przesunięcie tkanek piersi w dół, a zadaniem operacji jest przywrócenie biustu do jego pierwotnego położenia. Drugim częstym powodem jest znaczny zanik tkanki gruczołu piersiowego, na skutek czego kobieta boryka się z opadniętym biustem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

W większości przypadków problem występuje u kobiet, które karmiły piersią swoje dzieci. Zdarza się, że pacjentki mają genetycznie uwarunkowany obwisły biust, w tym przypadku warto już w młodości przeprowadzić powiększenie piersi z podniesieniem. Zabieg wskazany jest również kobietom, które borykają się z dużą wiotkością skóry. Nadanie objętości i podciągnięcie piersi doda proporcji całej sylwetce oraz skutecznie ujędrni jego skórę. 

Powiększanie piersi z podniesieniem – efekty

Operacja przynosi pacjentkom bardzo dużo satysfakcji. Efektem są podniesione i wypełnione piersi, które odzyskują swój naturalny kształt. Zabieg powiększania piersi z podniesieniem wspiera życie kobiet w różnych aspektach. Po operacji pacjentki czują się atrakcyjniejsze, ich samoocena wzrasta, zyskują pewność siebie, a ich życie seksualne odżywa. Zabieg dobrze wpływa na psychikę kobiety, pacjentka, widząc efekty pooperacyjne, pozbywa się wielu kompleksów związanych z obwisłym biustem. 

Czy istnieją przeciwwskazania do operacji biustu?

Zabieg traktowany jest jak zwykła operacja chirurgiczna. Przebiega pod pełnym znieczuleniem. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: 

  • choroby nowotworowe lub przyjmowanie chemioterapii, 
  • ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
  • problem z krzepliwością krwi, 
  • wszelkie choroby układu krążenia, 
  • ciąża i okres karmienia. 

Po przeprowadzonym zabiegu pacjentka musi zostać na 1-2 doby w klinice na obserwacji. Skutki uboczne występują bardzo rzadko. Podniesienie piersi z powiększeniem to procedura wykonywana często, a jej efekty widoczne są zaraz po zakończeniu okresu rekonwalescencji.