Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kilka sposobów na piękne i zdrowe włosy

Kilka sposobów na piękne i zdrowe włosy

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Niezależnie od rodzaju, koloru i struktury włosów chcemy by były piękne i łatwo układały się w pożądaną fryzurę. Współcześnie mamy do wyboru całą masę środków pielęgnujących, które docelowo maja sprawić, że nasze włosy będą wyglądały jak w reklamie. Czy są lepsze od naturalnych sposobów naszych babć? Właściwie dobrana pielęgnacja to podstawa. Istnieje jednak kilka uniwersalnych sposobów na poprawę wyglądu naszych włosów.

Im mniej, tym lepiej

I nie mam tu na myśli środków pielęgnujących, choć i te używane w nadmiarze mogą zaszkodzić. Wszelkich produktów do stylizacji włosów takich jak lakiery, pianki lub pasty najlepiej stosować jedynie od święta. Jeśli jednak codzienna stylizacja z użyciem kosmetyków utrwalających jest niezbędna, trzeba pamiętać, że raz na jakiś czas musimy dać odpocząć naszym włosom i nie obciążać ich, kiedy nie musimy tego robić. Codzienne używania prostownic lub lokówek także źle wpływa na włosy. Nawet przy używaniu preparatów ochronnych, włosy po czasie mogą się wysuszyć i łamać.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zdrowe jedzenie – zdrowe włosy

Sposób odżywiania ma wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. Spożywanie nadmiernych ilości kawy, herbaty i alkoholu może mieć zgubny wpływ na nasze włosy. Niewskazane jest również jedzenie produktów mocno przetworzonych, nasyconych w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, czyli popularne „jedzenie śmieciowe”. Produkty dobre dla naszych włosów będę także dobre dla całego organizmu. Warto jeść ryby morskie, produkty zawierające żelazo, owoce suszone – szczególnie morele, kasze – gryczana i jaglana oraz warzywa zielone takie jak brokuły lub fasolka szparagowa.

Różne kolory włosów – różna pielęgnacja

Pielęgnację trzeba dobierać nie tylko do rodzaju włosów, ale także do koloru. Im ciemniejsze włosy tym łatwiej je pielęgnować, ponieważ zawierają pigment. Włosy naturalnie jasne lub rozjaśniane mają większą tendencję do uszkodzeń. Wymagają także intensywniejszej pielęgnacji i mocniejszych preparatów nawilżających.

Babcine sposoby czy współczesne preparaty

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do całej masy produktów do pielęgnacji włosów, dostępnych w drogeriach. Wybór jest tak duży, że trudno wybrać właściwy produkt. Jak w przypadku każdych innych preparatów – dostępne są te skuteczniejsze i te mniej skuteczne. Używanie gotowych preparatów z pewnością jest wygodniejsze, jednak warto także od czasu do czasu postawić na stare, dobre sposoby, które z powodzeniem stosowały nasze babcie. Składniki zawarte w naturalnych produktach spożywczych nie tylko wzmocnią nasze włosy, ale i pozwolą uporać się z indywidualnymi problemami takimi jak przetłuszczanie, nadmierne przesuszanie się włosów lub łupież. Do takich produktów z pewnością należy surowe jajko. Stosowanie żółtka jaja poprawi nawilżenie włosów, za to całe jajko z powodzeniem mogą używać osoby o normalnym rodzaju włosów. Wcieranie cytryny pomoże na łupież, a produkty mleczne takie jak jogurt czy maślanka zapewniom włosom blask.
Dla wielu kobiet włosy, to atut kobiecości a starannie ułożona fryzura na zdrowych włosach do podstawa dobrego wyglądu. Warto skupić się na pielęgnacji włosów, bo ich wygląd już od wieków ma wpływ na nasze samopoczucie.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka