Wróć do bloga
KłapoUszka

KłapoUszka

Postanowiłam tym razem zająć się uszami. Moi drodzy zacznę od tego, że korektę uszu nazywa się również otoplastyką. Osobiście nigdy nie przywiązywałam uwagi do uszu, jednak gdy zaczęłam obserwować ludzi, zauważyłam, że problematyczne uszy zazwyczaj są schowane pod odpowiednią fryzurą i po prostu ich nie widać. Dopiero gdy wyjdą z kryjówki robimy duże oczy i zaczyna się rozmowa o odstających od dziecka uszach i marzeniach o pięknym koku czy krótkiej fryzurze. Bardzo często pojawiają się wspomnienia o wytykaniu palcami przez krnąbrnych współtowarzyszy z podstawówki. Panowie maja jeszcze mniejsze pole do popisu jeżeli chodzi o kamuflaż, pomijam zwolenników długich włosów…

Prosty zabieg – niesamowite efekty

Okazuje się, że w całkiem prosty sposób można poprawić wygląd uszu poprzez modelowanie części chrzęstnej małżowiny usznej. Słuchajcie, zabieg trwa ok. 1 godz. i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nacięcie wykonywane jest z „tyłu” małżowiny usznej przy skórze głowy. Blizna jest perfekcyjnie schowana przez naturalny układ pod małżowiną uszną. Nie trzeba w żadnym wypadku golić włosów z zabiegowej okolicy.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zabieg przeprowadza się jednorazowo, ponieważ szwy którymi Pan Doktor będzie modelował chrząstkę nie są rozpuszczalne i zostaną z wami na zawsze. Szwy zewnętrzne w miejscu zszycia skóry, będą do usunięcia po ok. 14 dniach od zabiegu. Przyznam szczerze, że ten zabieg zrobił na mnie wrażenie pod tym względem, że wprawnym ruchem podobnie jak pani krawcowa, Doktor przeszył w kliku miejscach ucho przyciągnął i gotowe, ucho wyglądało zupełnie inaczej! Później zakładany jest dosyć duży opatrunek, wygląda trochę jak wielkie słuchawki do słuchania muzyki, będzie ściągnięty po ok. 4 dniach i zmieniony na mniejszy, szwy zewnętrzne do usunięcia po ok 14 dniach od zabiegu i można wracać do niefizycznej pracy.

Przygotowanie do otoplastyki

Parę słów o przygotowaniu się do zabiegu, konieczne są aktualne badania do znieczulenia miejscowego (morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, przeciwciała anty HCV), polecam przynieść ze sobą dużą chustę, którą po zabiegu można się opatulić, żeby opatrunkowe słuchawki nie rzucały się w oczy, (Panowie pozostaje wam prześliźnięcie się do samochodu, albo dumne przechadzanie się z opatrunkiem po ulicy), nie zapomnijcie, żeby przyjść w bardzo luźnej bluzce lub najlepiej w rozpinanej koszuli/bluzce, ponieważ później będziecie musieli jakoś ją ściągnąć, w przeciwnym razie zostaną wam nożyczki lub czekanie na zdjęcie opatrunku, Przez 6 tygodni po zabiegu potrzebna będzie szeroka bawełniana opaska zakładana na noc (Panowie nie minie was to!).

W przypadku gdy nie potrafcie funkcjonować bez okularów korekcyjnych, rekomenduję na ten okres soczewki, (spróbujcie je założyć co najmniej kilka dni przed zabiegiem, to wcale nie jest takie łatwe dla nowicjuszy, wiem co mówię) i ostatnia ważna rzecz spróbujcie tak ułożyć sobie plan dnia, żeby ktoś was odebrał po zabiegu, oczywiście decyzja o prowadzeniu samochodu należy do was.