Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jakie kolory będą modne wiosną i latem tego roku?

Jakie kolory będą modne wiosną i latem tego roku?

Każdy sezon przynosi w modzie trend na określone kolory i makijaże. Na podstawie pokazów mody podczas tygodni mody na całym świecie, wiadomo już jakie kolory będą rządziły w najbliższych miesiącach. Co przyniesie wiosna i lato tego roku? Czy czeka nas zaskoczenie?
Hasło przewodnie: kolory natury. To one we wszelkich odcieniach będą królować wiosna i latem tego roku. W tym sezonie liczy się bardziej charakter koloru niż konkretny odcień, choć według dyktatu projektantów – najważniejszym będzie niebieski i wszystkie jego naturalne odcienie. To w porównaniu z poprzednimi sezonami, wyciszająca odmiana. Na jakie kolory zwrócić uwagę podczas zakupów?

Niebieski „Niagara”

To chyba najważniejszy spośród kolorów w tym sezonie. Wyciszający, naturalny, ale wyraźny. Doskonale współgra z tkaninami dobrej jakości i choć określany jest jako „denim”, dobrze komponuje się z modą wieczorową. Wszystkie odcienie „Niagary” można było oglądać podczas tygodnia mody w Nowym Jorku. Oznacza to, że już wkrótce wszyscy entuzjaści niebieskiego w odcieniu Niagara będą mieli okazję kupić coś ładnego w sklepach.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Czerwony pomarańcz

To taki odcień koloru pomarańczowego, wpadający delikatnie w pomidorową czerwień. Dość intensywny, ale nadal utrzymany w tonacji naturalnej, przywodzącej na myśl dojrzałe warzywa. Kolor ten stosowany jest nie tylko w odzieży, ale także w dodatkach: okularach, butach, naszyjnikach – a to świetny sposób na przełamanie stonowanych szarości i czerni.

Rajski błękit

Piękny, letni kolor przywodzący na myśl błękitną lagunę i karaibskie morze. Zdecydowanie wakacyjny, pięknie podkreślający opaleniznę. Rajski błękit będzie doskonały dla kolorystycznego typu urody wiosny. Podkreślony delikatną tkaniną może może spowodować efekt „nimfy”. Zdecydowanie kolor dla romantyczek!

A post shared by @followandsee on

Przygaszony róż

Kolejny kolor dla delikatnych romantyczek. Przygaszony, praktycznie niewidoczny, wchodzący lekko w tzw. „brudny róż”. Bardzo kobiecy i zwiewny, choć dla przełamania można zastosować dodatki w bardziej intensywnych odcieniach. Stosowany zarówno w cięższych tkaninach jak i tych zwiewnych.

A post shared by Adri ♪♫ (@aoko1412) on

Różowy krwawnik

To bardzo specyficzny odcień różu, który jest niemal identyczny jak kolor jak jedna z odmian krwawnika. Wśród wszystkich kolorystycznych trendów tego sezonu, to właśnie ten kolor należy do najbardziej uwodzicielskich i jest doskonałym odcieniem do wieczorowych sukni. Intensywny, ale nie krzykliwy i bardzo zmysłowy.

Zgniła, wojskowa zieleń

Jeśli wolisz bardzo stonowane kolory i preferujesz ekologiczny styl życia, ten kolor jest zdecydowanie dla Ciebie. Okazuje się, że ten kolor nie tylko dobrze współgra z odzieżą wierzchnią i ciężkimi spodniami, ale może także świetnie wyglądać w wydaniu wieczorowym. Jest wiele osób, które preferują ten kolor, dlatego jest to z pewnością dobra wiadomość dla nich.

Orzech laskowy

Kolejny na liście wśród kolorów ziemi. Neutralny, ciepły, który ma w sobie coś szlachetnego. Doskonale współgra z moda codzienną. Spodnie, płaszcze lub codzienne sukienki dobrze komponują się z tym naturalnym odcieniem. Aby nie było zbyt mdło – można zastosować nieco bardziej wyszukane lub intensywne kolorystycznie dodatki.

A post shared by StyFi (@hellostyfi) on

Żółty kaczeniec

Żółty nie każdemu przypada do gustu. Szczególnie ten – naturalny, w kolorze kwiatów, jednak bardzo intensywny. Kolor był kilka razy pokazywany podczas nowojorskiego tygodnia mody, jednak wydaje się, że będzie tym, który nie cieszy się największą popularnością. Kolor ma przywodzić na myśl intensywne słońce i pobudzać do życia. Zastosowany w prostych krojach sukienek – nie przytłacza. Co za dużo to nie zdrowo i w połączeniu z plisami może powodować, że będzie wszystkiego zbyt dużo. Za to dodatki w tym kolorze mogą przełamać każdą szarość.


Co myślicie o najnowszych trendach? Czy któryś z przedstawionych kolorów będzie Waszym ulubionym?
źródło: http://www.fashionisers.com
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka