Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Starzenie się okolic intymnych

Starzenie się okolic intymnych

Jak się okazuje proces starzenie się organizmu obejmuje nie tylko widoczne obszary naszego ciała, takie jak dłonie czy twarz, ale również okolice intymne. One również starzeją się podobnie jak reszta kobiecego organizmu. Decyduje o tym zmniejszona produkcja estrogenów oraz spowolnione działanie fibroblastów, przez co skóra i śluzówka okolic intymnych zaczyna być wiotka i cienka, a przez to bardziej wrażliwa na infekcje i inne podrażnienia. Zaniepokojona? Spokojnie, do zabiegów pomocnych przy starzeniu się okolic intymnych medycyna estetyczna wykorzystuje różnorodne techniki. Dowiedz się, jak zatrzymać czas i zapobiec procesowi starzenia się okolic intymnych.

Proces starzenia się okolic intymnych u kobiet

Starzenie się okolic intymnych jest naturalnym procesem. Wraz z wiekiem zmienia się całe ciało kobiety. Idealnym przykładem jest skóra, która po 25. roku życia zaczyna powoli się starzeć – powoli traci jędrność i owal, pojawiają się pierwsze zmarszczki i „kurze łapki”, cera jest przesuszona i skłonna do podrażnień.  Jest to najbardziej widoczne w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do znacznego spadku poziomu hormonów (estrogenów) w wyniku przekwitania i wygasania czynności jajników. Odbija się to na syntezie kolagenu i prowadzi do szybszego starzenia się tkanek. Aby zapobiec temu procesowi, już przed ukończeniem trzydziestego roku życia warto stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe. W przypadku starzenia się okolic intymnych zaleca się poddanie zabiegom rewitalizującym.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Labioplastyka

Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje zabiegów: labioplastykę warg sromowych mniejszych lub warg sromowych większych z powodu zaniku. Plastyka warg sromowych mniejszych ma za zadanie znaczną redukcję lub zmianę kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas operacji to 20-45 minut. Z kolei labioplastyka warg sromowych większych polega na wypełnieniu warg tłuszczem pacjentki, który jest pobrany z okolicy pępkowej. Aby zapobiec starzeniu się miejsc intymnych możliwe jest wykorzystanie kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się jako wypełniacz.

Starzenie się okolic intymnych – osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalicza się do kuracji rewitalizujących starzejące się okolice intymne. Płytki krwi, znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym, zawierają mnóstwo cząsteczek biologicznych, które uczestniczą w istotnych procesach fizjologicznych: stanowią istotny czynnik wzrostu, wpływają na jędrność skóry, poprawiają jakość błon śluzowych, sprzyjają regeneracji komórek naskórka i śluzówek, pobudzają produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego

Podsumowanie

Starzenie się okolic intymnych jest naturalnym procesem biologicznym starzenia się całego organizmu kobiety. Wiele z nich odczuwa jednak dyskomfort z racji nieatrakcyjnie wyglądającego ciała. Dodatkowo często wiąże się to z poczuciem niechęci czy odtrącenia, co przekłada się na jakość życia seksualnego kobiet. Medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z tym problemem, oferując zabiegi, mające na celu pomoc w plastyce i rewitalizacji okolic intymnych.