Masaż i ćwiczenia zapewniają sprężystość ciału. Są ważne nie tylko dla utrzymania sprawności naszego ciała, ale również ze względu na troskę o jego piękno. Jak dowodzą badania neurologiczne, masaż twarzy pobudza wydzielanie neuroprzekaźników – serotoniny i dopaminy. Są one odpowiedzialne za rześkość umysłu, pamięć, a także stan układu nerwowego i nastrój. Dlatego też regularnie wykonywany masaż twarzy w tych okolicach ma znamienny wpływ na pamięć, a także stan układu nerwowego, co wpływa również na polepszenie się jakości naszego nastroju. Techniki masażu twarzy mogą być praktykowane przez nas w czasie wklepywania kremu, rano bądź wieczorem. Dowiedz się, jak odpowiednio wykonać masaż twarzy.
Dobrodziejstwo masażu twarzy
Regularnie przeprowadzany masaż twarzy poprawia przepływ krwi i limfy, a także przyspiesza metabolizm komórkowy. Dodatkowo zwiększa się wchłanianie składników aktywnych obecnych w kremach. Dzięki temu skóra jest również odpowiednio dotleniona oraz odżywiona. Wpływa to na jej wygląd – staje się bardziej jędrna, o ładnym kolorycie i bez sińców pod oczami. Stymulacja zakończeń nerwowych rozluźnia też mięśnie, dzięki czemu rysy twarzy stają się łagodniejsze.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Techniki masażu twarzy – wieczorna pielęgnacja
Mając obowiązek kremowania cery w czasie rekonwalescencji po zabiegach medycyny estetycznej, aby utrzymać efekt dogłębnego nawilżenia, warto zdecydować się na klasyczny, domowy masaż twarzy podczas wieczornej pielęgnacji. Co jednak zrobić, gdy na opakowaniu kremu nie ma informacji o tym, jak go wklepać? Podstawowych reguł nauczysz się sama w kilka minut. Zanim nałożysz krem na skórę, rozgrzej go na opuszkach palców. Potem wmasuj okrężnymi ruchami w kierunku odwrotnym do działania grawitacji – od brody ku górze. Okolice ust i oczu delikatnie oklep opuszkami palców. Intensywniej wymasuj czoło, zaczynając od uciskania punktu między brwiami. Potem „uspokój” skórę, głaszcząc twarz od nosa ku skroniom. Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo wykonujesz masaż twarzy, skonsultuj swoje rutynowe czynności z kosmetyczką bądź lekarzem medycyny estetycznej.
Masaż twarzy podczas nakładania serum
Szczególnie ważna jest aplikacja preparatów o dużym stężeniu substancji aktywnych, czyli eliksirów i serum. To skuteczne, ale drogie kosmetyki, więc warto wykorzystać w pełni ich moc. Mają półpłynną konsystencję i trzeba je wmasować szybciej niż krem, delikatnie wgniatając w skórę twarzy i czoła. Na początku wykonywania masażu twarzy z pomocą serum zaleca się oklepanie twarzy opuszkami palców, od nosa ku skroniom. A potem od czoła przez okolice oczu, policzki, kończąc na podbródku. Warto również zwrócić uwagę na porę masażu twarzy – zacznij już o 20, wtedy komórki skóry rozpoczynają proces regeneracji i najlepiej wykorzystują substancje aktywne w kosmetyku.