Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
lekarz wybiera metodę powiększania biustu

Metody powiększania biustu na świecie

Wśród najczęściej wykonywanych procedur chirurgii plastycznej, od lat, prym wiedzie powiększanie piersi. Co roku zabieg ten wykonuje się u ponad 1,7 mln kobiet w różnym wieku! Poznaj metody i różnice operacji powiększania piersi na świecie! 

Gdzie operacje powiększania piersi są najpopularniejsze?

Obecnie najwięcej operacji plastycznych wykonuje się w USA, na które decydują się około 834 osoby na 100 tysięcy populacji. Po Stanach Zjednoczonych to Brazylia jest krajem, gdzie realizuje się największą liczbę procedur z obszaru chirurgii plastycznej na świecie, wśród których przodują operacje piersi. W czołówce państw, w jakich najczęściej odwiedzane są gabinety plastyczne, znajdują się również: Argentyna, Korea Południowa czy Hiszpania. Miejscami, w których najczęściej wpisywana jest fraza „operacja biustu” w wyszukiwarkach internetowych, są natomiast Kostaryka i Kolumbia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszą się usługi z zakresu operacji plastycznych w krajach Ameryki Środkowej i Południowej, związane jest przede wszystkim z dwoma aspektami- finansowym oraz geograficzno-kulturowym.

Metody powiększania piersi na świecie

Chirurg plastyczny zajmujący się powiększaniem biustu  ma do wyboru kilka opcji dotyczących wyboru: metody; wszczepianego rodzaju, kształtu i wielkości implantu; rodzaju wykonanych nacięć; płaszczyzny kieszeni; techniki chirurgicznej; postępowania pooperacyjnego oraz postępowania w przypadku różnych powikłań. Lekarz dostosowuje te wszystkie opcje indywidualnie do preferencji, anatomii i stanu zdrowia pacjentki.

Metody powiększania biustu- kształt implantu

W kwietniu 2016 odbyła się w Stanach Zjednoczonych elektroniczna ankieta dotycząca najnowszych trendów w chirurgii plastycznej piersi. 35 pytań odesłano do wszystkich chirurgów plastyków zarejestrowanych w USA. Ciekawym wynikiem było to, że aż 50% chirurgów nigdy nie używało implantów anatomicznych. Pozostałych 42% używa ich w mniej niż połowie zabiegów. Oznacza to, że społeczeństwa te preferują biust zgrabnie podkreślony i pełny. Dużo rzadziej wybierają ten przypominający wydłużoną łezkę i lekko opadający. 

Inaczej wyglądają preferencje pacjentek w Europie, Azji i Oceanii- tu stosowanie implantów anatomicznych jest znacznie bardziej powszechne.

Przeszczep tłuszczu czy wypełnienie implantem?

Kolejnym wnioskiem przytoczonej ankiety, było to, iż przeszczep własnej tkanki tłuszczowej (lipofiling) stosuje się coraz częściej jako metodę wspomagającą powiększania piersi implantami. Rzadziej natomiast jako samodzielny zabieg służący powiększeniu piersi. W USA, Ameryce Łacińskiej i Oceanii stosuje ją (jako samodzielną procedurę) mniej niż 25% ankietowanych. Metoda ta cieszy się jednak dużym powodzeniem w Europie i Azji. 

Zaletą procedury jest jednoczesne rzeźbienie wybranych okolic ciała. Ponieważ procedura polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z „problematycznych” miejsc, takich jak: brzuch, biodra czy uda. Następnie odpowiednio przygotowany tłuszcz chirurg przeszczepia do piersi. Metoda ta pozwala na ujędrnienie skóry piersi i poprawę ich kształtu. Ponadto wpływa na wyrównanie ich asymetrii, zwiększenie objętości a przy tym uzyskanie bardzo naturalnego efektu.

wybór implantu piersiowego

Nowy trend na mały biust

Zmiana pożądanego wzorca biustu trwa od połowy 2010 roku. Obecnie pacjentki decydują się na coraz mniejsze rozmiary implantów. Analizy wskazują, że w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii popyt na procedury zmniejszania piersi wzrósł o 6% w latach 2018- 2019. Natomiast, według Google Trends liczba osób wyszukujących frazę „operacja zmniejszania piersi” stale rośnie, w różnych krajach, od początku pandemii COVID- 19 w 2020 r. Republika Południowej Afryki odnotowała 100% wzrost wyszukiwań tego terminu w porównaniu z poprzednim rokiem! Trwająca moda na małe, zgrabne i naturalne piersi najprawdopodobniej ma związek ze współczesnym kultem zdrowej, wysportowanej sylwetki. 

Metody powiększania biustu- podsumowanie

Powiększanie biustu staje się w obecnych czasach coraz bardziej powszechne. Wynika to głównie z faktu łatwego dostępu do klinik chirurgii plastycznej. Również ceny operacji biustu nie są już tak bardzo wygórowana, jak jeszcze kilka lat temu. Ta rozwijająca się dziedzina medycyny zabiegowej oferuje wiele metod plastyki biustu. Warto przed podjęciem decyzji o zmianie wyglądu piersi skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Lekarz indywidualnie dobierze najlepszą technikę zabiegową dla danej pacjentki oraz wyjaśni wszelkie towarzyszące wątpliwości.

5 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax