Czasy ciasnych gorsetów deformujących damskie sylwetki na szczęście bezpowrotnie już minęły. W niektórych okolicznościach kobiety nadal ubierają ten rodzaj podtrzymania biustu, jednak jest to zdecydowanie wersja „soft”. Dziś, na szczęście kobiety mogą przebierać w rodzajach i wzorach biustonoszy i dobierać je względem upodobań, wygody oraz sytuacji. Trudno tu wymienić wszystkie rodzaje damskich staników, bo wydaje się, że co rusz to pojawia się nowy rewolucyjny model. Jest jednak na pewno kilka najpopularniejszych typów, które mogą przydać się każdej pani.
Dla przyszłych i karmiących matek
To biustonosze do zadań specjalnych, które zwykle często odkładamy na półkę, kiedy okres ciąży i karmienia minie. W ciąży piersi powiększają się i są dużo wrażliwsze na dotyk. Biustonosze przeznaczone dla kobiet w ciąży najczęściej wykonane z delikatnego, miłego w dotyku rozciągliwego materiału. Dostępne są zarówno te z fiszbinami jak i bez. Staniki ciążowe najczęściej mają także szersze ramiączka, aby podtrzymywały odpowiednio biust i nie wpijały się w ramiona. Po ciąży najczęściej zmieniamy biustonosz na taki, w którym swobodnie można karmić piersią. Biustonosze dla karmiących matek zwykle są miękkie i wyposażone w specjalna kieszonkę, która ułatwia wyciągnięcie piersi i nakarmienie dziecka.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Biustonosze dla aktywnych
Nawet będąc właścicielką biustu o pokaźnym rozmiarze, możesz dziś uprawiać sport bez uczucia dyskomfortu, który towarzysz podskakującym piersiom. Biustonosze sportowe najczęściej nie podkreślają kobiecych kształtów, bo też nie takie jest ich zadanie. Są stworzone ze specjalnych materiałów, które ułatwiają oddychanie skórze. Ich krój jest tak skonstruowany, aby ograniczyć ruchomość piersi podczas aktywności do absolutnego minimum. Nie posiadają fiszbin, które podczas ruchu mogłyby wpijać się w ciało.
Duże piersi
Na ten temat można by było napisać całe elaborat. Duże piersi wymagają szczególnej oprawy i współczesny rynek daje nam ogromny wybór. Biustonosze na duże piersi powinny przede wszystkim trzymać biust w ryzach. Dobranie rozmiaru do dużych piersi najlepiej powierzyć specjalistce w tej dziedzinie, czyli brafitterce. Biustonosze na duże piersi niemal zawsze mają fiszbiny i podstawowo dzielą się na miękkie, półmiękkie oraz usztywniane. Polecanych modeli na duży biust jest sporo np.. balkonetka, która jest dość zabudowana u góry i tworzy prawie poziomą linię lub tzw. full cup czyli biustonosz pełny, który możemy zakładać pod bluzki z niewielkim dekoltem. Ciekawym modelem jest tzw. minimizer, którego zadaniem jest zmniejszenie piersi. To biustonosz miękki, wykonany z elastycznej tkaniny, który poprzez specyficzny rodzaj kroju, zmniejsza optycznie biust. Dla posiadaczek naprawdę pokaźnych biustów, znajdziemy również biustonosze z wbudowanym panelem bocznym, który sprawia, że piersi nie uciekają w ciąg dnia na boki i są ładnie zebrane tam, gdzie być powinny.
Małe piersi
Małe piersi są zdecydowanie „łatwiejsze” w ujarzmieniu i to na ten typ biustu zwykle znajdziemy biustonosze w pełnej gamie kolorystycznej i w różnorakim wzornictwie. Małe piersi jednak często chcemy podkreślić lub po prostu – optycznie powiększyć. Staniki typu push-up to już legenda. Nawet z naprawdę niewielkich piersi, można utworzyć seksowny rowek i sprawić, że sylwetka w całości wygląda bardziej kobieco. Mały biust doskonale także wygląda w biustonoszach typu bardotka. Podnosi go i unosi ku górze tworząc apetyczne krągłości. Dodatkowo można nosić go bez ramiączek, dlatego wszelkie sukienki bez tzw. pleców i bluzki bez ramiączek będą się dobrze prezentować. Biustonosze przeznaczone dla małych piersi najczęściej są usztywniane i dodatkowo wyposażone w specjalne wkładki wykonane z materiału i gąbki lub silikonu.
Autorka: Klaudia Dziennikarka/Blogerka