Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Lepszy wygląd z rana? 5 naturalnych i sprawdzonych sposobów

Lepszy wygląd z rana? 5 naturalnych i sprawdzonych sposobów

O poranku rzadko jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu. Z wiekiem jest jeszcze trudniej, bo ślad po odbitej na policzku poduszce utrzymuje się znacznie dłużej niż kilka lat wcześniej i ciężko się go pozbyć nawet przez kilkadziesiąt minut. Do tego wystarczy nieco mniejsza ilość snu i widocznie podkrążone oczy widoczne są dla wszystkich postronnych. Co możesz zrobić, aby rano wyglądać lepiej i poczuć się ze sobą bardziej komfortowo?

Wstań i stań prosto!

Ze złą postawą ma dziś kłopot wielu ludzi. Siedzący tryb pracy i brak aktywności wzmacniającej mięśnie kręgosłupa powoduje, że mamy zgarbiona postawę. To nie tylko jest niedobre dla naszego kręgosłupa, ale także dla samopoczucia. Osoba, która się garbi, odbierana jest jako bardziej zmęczona i zestresowana. Wyprostowana sylwetka dodaje pewności siebie, dlatego zanim spojrzysz w lustro – wyprostuj się. Sylwetka będzie wyglądała znacznie lepiej, a Ty spojrzysz na siebie przychylniejszym okiem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Podkrążone oczy – wypróbuj stary sposób!

Wyraźne zarysowane podkówki i sińce pod oczami to wyraźny sygnał, że tej nocy nie spałaś odpowiedniej ilości czasu lub sen nie był pełnowartościowy. W lodówce zawsze trzymaj dwie łyżeczki na takie wypadki. Jeśli Twoje oczy wyraźnie noszą ślady niewyspania – przyłóż na kilka minut zimne łyżki do oczu. Przyniesie Ci to ulgę, chwilowo zrelaksuje, a Ty będziesz wyglądała na wyspaną. Po takim zabiegu, nałóż krem pod oczy.

Nie zapominaj o nawilżeniu

O ile większości kobiet nie trzeba już tego przypominać, dla wielu panów to wciąż niepotrzebna czynność. Po umyciu skóra bardzo szybko traci wilgoć, przez co wygląda na bardziej zmęczoną i ziemistą. Często jest także ściągnięta, co powoduje, że przy każdym ruchu twarzy pojawiają się zmarszczki, które normalnie nie zdążyły się jeszcze „zadomowić”. Bezpośrednio po umyciu twarzy nałóż odpowiedni dla siebie krem nawilżający. Nawilżona skóra wygląda świeżo. Ponadto, codzienne nawilżanie jest inwestycją w przyszłość dzięki której dłużej zachowujesz młodość.

Dobierz kolory do swojej garderoby

To co pasuje pani wiośnie, niekoniecznie jest twarzowe dla pani zimy. Źle dobrana kolorystycznie garderoba może skutecznie zniweczyć najlepiej przespaną noc i promienistą cerę. Jeśli lubisz szary, ale źle Ci w szarościach, przed lustrem sama sobie nie będziesz się podobała i być może nawet nie będziesz potrafiła określić co jest tego przyczyną. Spróbuj zrobić analizę kolorystyczną, a jeśli nie bardzo potrafisz – zapytaj profesjonalistę. Dzięki właściwym kolorom w swojej szafie nie tylko podkreślisz wygląd w te dobre poranki, ale przede wszystkim zamaskujesz niewyspaną twarz w te gorsze dni.

Zadbaj o dobry nastrój przed wyjściem z domu

Jeśli czujesz się źle – prawdopodobnie wyglądasz też nie najlepiej. Nie trzeba być miss świata aby czuć się doskonale w swojej skórze. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie to grunt pod dobry wygląd. Najładniejsza sukienka nie zastąpi uśmiechu na twarzy. Jeśli więc wstajesz rano i pozytywne myślenie jest dalekie Twojemu sercu – spróbuj to zmienić. Najszybszym sposobem będzie energetyzująca muzyka. Podczas robienia makijażu i ubierania się – puść utwór, który na co dzień nastraja Cię szczególnie pozytywną energią. To co w duszy – będzie widoczne również na twarzy i w postawie. Pozytywna energia to dobry wygląd i lepsze samopoczucie z samym sobą.