Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Najdziwniejsze zabiegi w SPA – co Was jeszcze może zaskoczyć?

Najdziwniejsze zabiegi w SPA – co Was jeszcze może zaskoczyć?

Dziwny jest ten świat. I to nie ten odległy, egzotyczny i nieznajomy. Nasza kultura również potrafi zaskakiwać. Dowodem na to mogą być zabiegi w salonach SPA, które niektórych mogą przyprawić o ból głowy zarówno pod względem metod jak i ceny. Które zabiegi z pewnością można uznać za nieco dziwne?

Ptasie odchody

Ten zabieg to jeden z najmodniejszych zabiegów SPA w Nowym Jorku od 2008 roku. Maseczka z odchodów niektórych ptaków podobno ma działanie upiększające. Jest bogata w enzymy, które mają właściwości rozjaśniające, lecznicze oraz upiększające, poprzez nadanie skórze perłowego koloru. Ptasie odchody są odpowiednio spreparowane i sproszkowane dlatego odczucia nie są nieprzyjemne.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Relaks z sianem

To, że skakanie po sianie i tarzanie się w nim jest przyjemne wie każde dziecko, które miało okazję spędzać wakacje na wsi. Jak się okazuje – świeżo skoszona trawa ma także właściwości upiększające i lecznicze. W Tyrolu zabieg z użyciem kilka godzin wcześniej skoszone trawy jest bardzo popularny. Entuzjaści twierdzą, że taka trawa zawiera wiele olejków eterycznych i składników dobrych dla skóry. Zabieg polega na owinięciu ciała trawą. Z pewnością jest przyjemny i relaksujący.

Krioterapia

Choć większość z nas słyszała o krioterapii, trudno nie umieścić jej w naszym zestawieniu. Zabiegi z niską temperaturą są szczególnie popularne w krajach europejskich np. w Finlandii. Polega na wejściu na kilka minut do komory w której temperatura dochodzi do około minus 186 stopni Celsjusza. Zabieg ma na celu oczyszczenie ciała z toksyn i wzmocnienie odporności. Musi być przeprowadzany pod ścisłą kontrolą, a sesja nie może trwać dłużej niż kilka minut, ponieważ może dojść do hipotermii i w efekcie śmierci.

Zabieg z wężami

Na północ od Tel Awiwu można podać się zabiegowi w którym wykorzystuje się żywe i jadowite węże. Terapia polega na położeniu zwierząt na plecach. Podczas zabiegu węże przemieszczają się po ciele co powoduje zmniejszenie napięcia i podobno leczy migreny oraz bóle pleców.

Maska ze złota

Do specjalnie przygotowanego serum dodawane jest 24-karatowe złoto. Zabieg kosztuje około 2000 złotych w Stanach Zjednoczonych. Drobinki prawdziwego złota podobno napinają i rozświetlają skórę oraz redukują drobne zmarszczki.

Hirudoterapia czyli leczenie pijawkami

Zabieg ten znany jest od setek lat. Obecnie do zabiegów używa się pijawek pochodzących ze sterylnej hodowli. Ugryzienia pijawek nie są bolesne, a wraz z nim do organizmu dostają się aktywne enzymy lecznicze takie jak hirudyna, która rozrzedza krew oraz substancje o działaniu antybakteryjnym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Masaż… ogniem

Jedna z tradycyjnych chińskich metod akupresury. Do zabiegu używa się szklanych baniek oraz żywego ognia. Wygląda to dość przerażająco, ale entuzjaści twierdzą, że takie zabiegi pomagają zwalczyć dziesiątki dolegliwości takich jak choroby dróg oddechowych i przeziębienia.

Kąpiel w piwie

Kleopatra dla urody kapała się w mleku. Dziś możesz wybrać się do rodzinnego czeskiego browaru Chodovar i zażyć tam dwudziestominutowej kąpieli w.. piwie. Piwo kąpielowe jest specjalnie warzone, a jego zadaniem jest stymulacja skóry. Ten pomysł może spodobać się nie tylko wszystkim birofilom, ale i tym, którzy uwielbiają próbować nowych rzeczy.

Odżywka do włosów z nasienia byka

Taki zabieg oferuje jeden z londyńskich salonów SPA. Podobno po wmasowaniu odżywki ze świeżej spermy byka, włosy staja się nawilżone, odżywione, błyszczące i zdrowe.
źródła:
http://amazingbeautifulworld.com/fashion/15-super-strange-spa-treatments/12/
http://health.howstuffworks.com/wellness/spa-health/10-weird-spa-treatments.htm
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka