Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Najwięksi wrogowie urody czyli czego unikać, starając się długo zachować młodość?

Najwięksi wrogowie urody czyli czego unikać, starając się długo zachować młodość?

Niestety, ale lista wrogów urody, które czyhają na nas na każdym kroku jest bardzo długa. Dobre jedzenie, unikanie używek i zdrowy styl życia z pewnością sprzyja. Niektóre złe nawyki mogą odbić się na naszej skórze w nieodwracalny sposób. Czego z pewnością powinnaś unikać, chcąc jak najdłużej zachować młody wygląd?
Czasem nie zdajemy sobie sprawy w jaki sposób niektóre nawyki wpływają na nasz wygląd. Ale warto rozejrzeć się dookoła. Czy kobieta, która od kilkudziesięciu lat pali papierosy wygląda korzystnie? To raczej rzadkość. Ale nie tylko używki źle wpływają na skórę. Zobacz, co jeszcze:

Źle dobrana lub nadmierna pielęgnacja

O pielęgnacji różnego rodzaju cer, pisaliśmy już niejednokrotnie. Podczas pielęgnacji trzeba pamiętać, że nie posiadamy przez całe życie jednego typu skóry i pielęgnację trzeba dostosować do wieku i problemów towarzyszących cerze. Z pewnością nie pomożemy sobie zachować młodości dłużej, jeśli w wieku 40 lat będziemy używać tego samego kremu co 20 lat wcześniej. Błędem jest także przekonanie, że im więcej tym lepiej. Zbyt intensywna pielęgnacja może sprawić, że skóra stanie się wrażliwa, delikatna i cienka. Dlatego peelingu nie powinniśmy robić częściej niż raz w tygodniu, a inwazyjne zabiegi powinny być wykonywane w zalecanych odstępach czasu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Papierosy i alkohol

To dość oczywiste, ale nie zaszkodzi o tym przypomnieć. Już w 1856 roku po raz pierwszy opisano zgubny wpływ tytoniu na skórę. Substancje zawarte w dymie tytoniowym ograniczają przepływ krwi w obrębie zwężonych naczyń krwionośnych i zmniejsza zdolność transportu tlenu. Niedotlenienie zakłóca zdolność wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Zakłócone wytwarzanie kolagenu i elastyny sprawia, że skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Dodatkowo cera staje się sucha, ziemista i wiotka. Dym tytoniowy nie tylko wpływa na szybkość powstawania zmarszczek, ale także ogranicza zdolności regeneracyjne i opóźnia proces gojenia się ran.
Alkohol, to kolejny czynnik, który negatywnie wpływa na stan skóry. Picie alkoholu odwadnia organizm, co widoczne jest także w kondycji skóry. Regularne spożywanie alkoholu, prowadzi do odwodnienia skóry, przez jest ona bardziej narażona na powstawanie zmarszczek. O wstrzemięźliwości powinny pamiętać przede wszystkim właścicielki skóry naczynkowej. Alkohol wpływa na gwałtowne rozszerzanie się naczynek przez co teleangiektazje, stają się bardzo szybko widoczne.

Fast food

O tym, że „śmieciowe jedzenie” negatywnie wpływa na sylwetkę, przekonało się wiele osób. Nadmiar soli w hamburgerach, frytkach, chipsach i innych niezdrowych potrawach, powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i obrzęki. To sprawia, że nie tylko sylwetka jest obszerniejsza, ale pod oczami tworzą się nieestetyczne worki. Nadmiar soli sprzyja także powstawaniu cellulitu. Odrobina soli jeszcze nikomu nie zaszkodziła, jednak fast foody posiadają skondensowaną jej zawartość. Zdrowa dieta widoczna jest nie tylko w sylwetce, ale też na skórze!

Stres, zmęczenie i niewyspanie

Żyjemy w czasach, kiedy trudno zachować całkowity spokój ducha. Nadmierna ilość stresu często powoduje problemy ze snem i w efekcie zmęczenie. O wpływie braku snu na urodę już pisaliśmy. Nie ma lepszego kosmetyku niż sen, ponieważ jest to czas kiedy komórki skóry się regenerują. Pamiętaj, aby niezależnie od stanu zmęczenia, zawsze zmywać makijaż przed pójściem spać. Jeśli wypracujesz sposoby na regularny sen, każdy kosmetyk lub zabieg poprawiający urodę, będzie działał i przyniesie oczekiwane rezultaty. Zmęczona twarz, podkrążone oczy i ziemista cera dodają lat!

Bezwartościowe słodzone napoje

Szczególnie te gazowane są wrogiem urody. Słodkie napoje zawierają mnóstwo cukru i zero wartości odżywczych. Dodatkowo, gaz zawarty w napojach rozpycha żołądek. Zapychanie żołądka cukrem nie przynosi ani energii ani wartości odżywczych, które zawarte w zdrowym jedzeniu przenikają do skóry. Dodatkowo, napoje są sztucznie barwione, a to z czasem odbija się Twoich zębach. Przebarwione uzębienie nie odejmuje lat nikomu.
Wszyscy wyżej wymienieni wrogowie urody znani są nam od lat. Pomimo tego, dość często ignorujemy ich wpływ na zdrowie i urodę. Spróbujcie zatem zrobić test i choć na miesiąc unikać wyżej wymienionych. Jest ogromna szansa, że zobaczycie różnice w lustrze.
źródło:

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka