Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kilka nawyków w codziennej pielęgnacji, których mężczyzna może nauczyć się od kobiety

Kilka nawyków w codziennej pielęgnacji, których mężczyzna może nauczyć się od kobiety

Na szczęście, współcześni mężczyźni już nie uważają, że kompletny brak dbania o siebie kojarzy się z męskością w czystej postaci. Panowie coraz częściej zdają sobie sprawę, że dbanie o siebie procentuje i nie ma nic wspólnego ze zniewieścieniem. Pomimo tego, że świadomość dotycząca profilaktyki przeciwstarzeniowej wzrasta, mężczyźni wciąż popełniają sporo błędów. Oczywiście, męska skóra znacznie różni się od kobiecej i wymaga innych preparatów, jednak jest kilka zasad, o które spokojnie można podpytać swoje żony i partnerki. Oto kilka nawyków w codziennej pielęgnacji, których mężczyzna może nauczyć się od kobiety.
Samo używanie mydła i kremu może nie wystarczyć, aby długo utrzymać dobry stan skóry. Mężczyźni przeważnie mają bardziej więcej gruczołów łojowych na twarzy, a ich skóra jest grubsza. Zmarszczki pojawiają się później niż u kobiet, jednak gdy się już pokażą – mają cechy głębokich bruzd. Aby dług zachować młody, ale także świeży wygląd twarzy trzeba trzymać się kilku zasad:

Oczyszczanie, nawilżanie, tonizowanie

Podobnie jak u kobiet, te trzy elementy są podstawą pielęgnacji skóry twarzy. Mężczyźni zwykle nie stosują, co nie oznacza, że ich skóra pozostaje czysta przez cały dzień. Oczyszczanie jest niezbędne, aby pozbyć się części martwego naskórka a przede wszystkim – zmyć z twarzy wszystkie zanieczyszczenia spowodowane takimi czynnikami jak kurz, dym papierosowy czy spaliny. Do oczyszczania nie należy stosować mydła w kostce tylko delikatny żel lub piankę. Nawilżanie jest niezbędne dla regulowania pracy gruczołów łojowych. Zapobiega także zmarszczkom i sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Przed nałożeniem kremu lub balsamu należy przetrzeć twarz tonikiem, który przywróci jej właściwe pH. Choć na pierwszy rzut oka, te czynności wydają się czasochłonne – to naprawdę nie zajmie więcej niż kilka minut.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej

Jest to ten punkt pielęgnacji, o którym mężczyźni najczęściej zapominają. Wybierając krem na dzień, zwróć uwagę na to aby miał filtr słoneczny i niezależnie od pogodny – smaruj twarz co najmniej 15 minut przed wyjściem. Promieniowanie ultrafioletowe to czynnik, który bardzo mocno wpływa na starzenie się skóry. Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa w profilaktyce antystarzeniowej.

Złuszczanie martwego naskórka

Sporo panów z pewnością uważa stosowanie peelingów jako fanaberię. A to błąd, bo złuszczanie jest takim samym ważnym elementem pielęgnacji jak codzienne oczyszczanie skóry. Peelingów nie należy stosować codziennie. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Jeśli masz skórę normalną, możesz z powodzeniem stosować peelingi mechaniczne czyli te z ziarnami. W przypadku skóry bardzo suchej lub tłustej ze skłonnością do trądziku, używaj peelingu enzymatycznego, który rozpuści martwy naskórek. Złuszczanie ma znaczenie dla kondycji skóry. Przede wszystkim uniemożliwia zapychanie się porów a także… zmiękcza mieszki włosowe, co powoduje, że golenie jest łatwiejsze.

Pamiętaj o ustach

Pod wpływem czynników atmosferycznych usta mogą wysychać i pękać. Nie dość, że wygląda to źle, to powoduje także duży dyskomfort. Nie bój się stosowania transparentnych balsamów do ust z filtrem ochronnym. Usta będą miękkie i sprężyste i dłużej zachowasz ich młodzieńczy kształt.

Dłonie

Dłonie to ten element ciała mężczyzny, na który kobiety często zwracają szczególną uwagę. Zwróć uwagę na to, aby były zawsze czyste a paznokcie estetycznie przycięte. Warto także pamiętać o nawilżaniu i regularnie stosować krem do rąk.
Wydaje się, że nawet bardzo leniwi Panowie będą potrafili wykrzesać z siebie trochę energii i czasu na tak proste i niezbyt czasochłonne czynności. Zgadzacie się z tym?
https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/4-facial-care-tips-for-men/articleshow/31277382.cms