Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Operacje plastyczne wiosną – jakie?

Operacje plastyczne wiosną – jakie?

Praktycznie każda pora roku niesie ze sobą pewne zalety wykonywania operacji plastycznych. Zimą organizm łatwiej przechodzi okres rekonwalescencji, natomiast latem mamy więcej czasu wolnego na to, aby wziąć urlop i pozostać w domu do czasu lepszego samopoczucia. Operacje plastyczne wiosną to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć dobre warunki pogodowe oraz możliwości urlopowe. Podpowiadamy dzisiaj, dlaczego warto i jakie operacje należy robić w okresie wiosennym. 

Operacje plastyczne wiosną – zalety

Do najważniejszych czynników, które mogą wpływać na zalety wykonywania operacji plastycznych wiosną zalicza się:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • Dobre warunki pogodowe

Wiosną pogoda jest odpowiednia na noszenie luźnych ubrań, które okrywają nasze ciało. Dzięki temu mamy łatwość w zatuszowaniu różnorodnych blizn i niedoskonałości, które mogą być widoczne jakiś czas w okresie pooperacyjnym. Wpływa to nie tylko na względy estetyczne, ale również zapewnia odpowiednią wygodę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zmienną pogodę, która pozostaje dobrą wymówką do niewychodzenia z domu przez pewien czas. 

  • Plan zajęć szkolnych

Operacje plastyczne wiosną łączą się również z wygospodarowaniem wolnego czasu na rekonwalescencję. On jednak bezpośrednio łączy się z obowiązkami domowymi, jakimi jest opieka nad dziećmi. Wiosną dzieci chodzą do szkoły, dzięki czemu nie musimy prosić innych osób o opiekę nad nimi w trakcie powrotu do zdrowia. Dla studentów przerwa wiosenna to doskonała możliwość na wykonanie operacji niemal niezauważalnie. 

  • Czas na przygotowanie

Niektóre zabiegi inwazyjne, takie jak zmniejszenie piersi czy plastyka brzucha, wymagają unormowania swojej wagi przez pewien czas. Operacje plastyczne wiosną pozwalają na to, dzięki odpowiedniej odległości od okresu świątecznego, dzięki czemu mamy możliwość na spokojne zrzucenie zbędnych kilogramów. Niektóre zabiegi wymagają od nas dłużej i trudniejszej rekonwalescencji, dlatego ważne jest, aby odpowiednio się na nią przygotować. 

Operacje plastyczne wiosną to doskonała możliwość na to, aby skutecznie przygotować nasze ciało na lato. Efekty z pewnością wygoją się do wakacji, dzięki czemu będą się prezentowały nienagannie. Warto jednak mieć na względzie stałe kontrole z lekarzem, aby mieć pewność, że określone blizny mogą być już wystawiane na mniej intensywne słońce. 

Operacje plastyczne wiosną – jakie?

W związku z wieloma zaletami, jakie oferują operacje plastyczne wiosną, warto decydować się na takie, które wymagają od nas bardziej skomplikowanych procedur. Do takich zabiegów zalicza się z pewnością powiększanie piersi, redukcja piersi czy abdominoplastyka. Zabiegi tego rodzaju zaliczane są do inwazyjnych, a skrupulatne zastosowanie się do zaleceń lekarskich w głównej mierze wpływa na ich efekt. Dodatkowo wiosną wykonujemy wiele zabiegów drobnych, które mają na celu poprawić jakość naszej skóry, takie jak mezoterapia czy zabiegi z zastosowaniem botoksu.