Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy przeszczep tłuszczu można zastąpić innymi metodami?

Czy przeszczep tłuszczu można zastąpić innymi metodami?

Każda z nas pragnie mieć wymarzone ciało. Niestety często czynniki genetyczne, jak również reakcje organizmu na określone wydarzenia, takie jak ciąża czy choroba sprawiają, że długie ćwiczenia na siłowni nie przynoszą zamierzonego efektu. Obecnie uważa się, że przeszczep tłuszczu to jedna z bezpieczniejszych i bardziej skutecznych metod modelowania sylwetki. Najczęściej wykorzystuje się ją w celach estetycznych, ale znajduje swoje zastosowanie również w rekonstrukcji zdeformowanych tkanek. 

Dlaczego przeszczep tłuszczu jest tak popularny?

Wykorzystanie tkanki tłuszczowej pobranej z jednego miejsca po to, by móc nią wypełnić okolice na innej części ciała, wydaje się być doskonałym rozwiązaniem nawet dla alergików. Zabieg jest naturalny oraz można go bezpiecznie powtarzać. Co więcej, swobodnie możemy stosować po nim zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy. Do najważniejszych zalet przeszczepu tłuszczu zalicza się:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • niskie ryzyko powikłań, 
  • brak reakcji odrzucenia przeszczepu tkanki – własny materiał pacjenta, 
  • brak blizn po cięciach na ciele, 
  • możliwość powtarzania zabiegu, 
  • krótki czas zabiegu, 
  • krótki okres rekonwalescencji, 
  • niższe koszty zabiegu w porównaniu z innymi metodami.

Przeszczep tłuszczu a skuteczność 

Zabieg tego rodzaju należy do grupy zabiegów nieinwazyjnych, które najczęściej należy powtarzać, by uzyskać dłuższy i bardziej widoczny efekt. To, czy będą potrzebne kolejne zabiegi, zależy wyłącznie od indywidualnych uwarunkowań organizmu każdego pacjenta. Jeśli przeszczep tłuszczu nie utrzymuje się z naturalnych powodów, takich jak za mała część komórek, które uległy wchłonięciu, można powtarzać go aż do uzyskania pożądanego efektu, jednak nie częściej niż raz na dwa miesiące. 

Inne metody modelowania sylwetki

Aby uzyskać efekt wymodelowanego ciała i wymarzonej sylwetki, warto skorzystać również z zabiegów alternatywnych. Przeszczep tłuszczu to procedura nieinwazyjna, dającą dużą dozę bezpieczeństwa, ale jednocześnie nie tak skuteczna, jak inne metody. Do najważniejszych z nich zalicza się popularna plastyka brzucha. Zabieg polecany jest osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha u pomimo podejmowania mniej inwazyjnych działań, nie są w stanie uzyskać zadowalającego efektu. Coraz więcej osób decyduje się również na plastykę ud, która jest odpowiednia dla pacjentów pozbawionych jędrności w tym obszarze. Niekiedy przeprowadzenie tego zabiegu jest też konieczne po liposukcji, jeśli skóra dostatecznie się nie obkurczyła. Mniej znanym zabiegiem alternatywnym dla przeszczepu tłuszczu jest też plastyka ramion. W razie potrzeby może być też połączona z liposukcją, jeśli występuje problem w postaci gromadzącej się w tym obszarze tkanki tłuszczowej.