Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Plastyka piersi – trendy 2020

Plastyka piersi – trendy 2020

Moda, a także związane z nią trendy można spotkać właściwie wszędzie. Nie bez wyjątku są również zabiegi chirurgii plastycznych. Ich popularność w danym czasie związana jest najczęściej z nasiloną częstotliwością wykonywania określonych zabiegów. Dotychczas najpopularniejszą procedurą była plastyka piersi. Pacjentki najczęściej poddawały się powiększaniu biustu wraz z podniesieniem. Trendy 2020 najprawdopodobniej niosą ze sobą odwrót od takiej estetyki. Współczesna moda opiera się na naturalności i delikatności, dlatego to zabiegi bezinwazyjne, takie jak botoks czy wypełniacze zyskują coraz większą popularność. Jakie jeszcze trendy 2020 przygotowała dla nas medycyna estetyczna. Sprawdźmy!

Inwazyjne powiększenie piersi coraz mniej popularne?

Obecnie wydaje się, że chirurgia plastyczna ma się jak najlepiej. Wśród pacjentów wzrasta akceptacja zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej, co powoduje, że coraz więcej osób poddaje się procedurom. Jednak pomimo to liczba przeprowadzonych operacji plastycznych spada. Najwięcej zabiegów tego typu przeprowadzono w 2015 roku, jednak do tego czasu ich liczba spadła o 40%. Trendy 2020 zapowiadają podobną tendencję. Okazuje się, że pacjenci nie chcą poddawać się inwazyjnym procedurom, po których czeka ich bolesna rekonwalescencja. Ma to związek przede wszystkim z niechęcią gospodarowania dodatkowego czasu na zabieg oraz związanym z nim odpoczynek. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Trendy 2020 w chirurgii plastycznej prognozują jednak wzrost zainteresowania względem bezinwazyjnych metod, takich jak zastosowanie botoksu czy toksyny botulinowej. Innowacyjne rozwiązania w medycynie estetycznej tego rodzaju przyczyniły się do możliwości uzyskania efektów, które wcześniej były możliwe jedynie za pomocą skalepela. Oznacza to, że pacjenci będą coraz częściej rezygnować z nieodwracalnych operacji biustu na rzecz procedur bardziej elastycznych, pozwalających na uzyskanie kontroli nad swoim wyglądem. 

Trendy 2020 a plastyka biustu 

Obecne trendy w modzie, a także w kanonie urody wskazują na inne ideały piękna niż dotychczas. Oznacza to, że kobiety coraz częściej decydują się na pozostawienie naturalnych piersi, niż ich powiększenie. Ma to związek przede wszystkim z rozpowszechnioną modą na naturalność i body positive. Coraz więcej pacjentek decyduje się również na usuwanie implantów oraz ich wymianę na mniejsze. Co zatem czeka chirurgię plastyczną? Z pewnością trendy 2020, które możemy zaobserwować, przyczynią się do zwiększenia popularności nieinwazyjnych technik, ale również wpłyną na korzystanie z różnych rozmiarów implantów. Być może rozwiną się również procedury redukcji piersi.