Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Po co nam chirurgia plastyczna?

Po co nam chirurgia plastyczna?

No właśnie… Zapraszam drodzy czytelnicy do przeglądania bloga poświęconego chirurgii plastycznej, co wy na to? Nie jestem lekarzem, więc mam nadzieję, że będę was wprowadzała w ten tajemniczy jak dla mnie świat dosyć prostym językiem. Sama ciągle się uczę i poznaję czasami nawet od kuchni tą ciekawą i rozwijającą się dziedzinę medycyny. Zacznę pewnie od prostszych tematów, takich w których będę miała już coś do powiedzenia ale nie martwcie się, do tych poważniejszych też dojdziemy.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zadania chirurgii plastycznej

W mojej głowie ciągle kotłuje się pytanie jak nasze polskie społeczeństwo zapatruje się na operacje plastyczne, czy są wykonywane w celu wyłącznie estetycznym poprawiającym wygląd, może są potrzebne do osiągnięcia dobrego samopoczucia, równowagi psychicznej, czy nabrania pewności siebie, bądź siły do dalszego działania po jakimś życiowym zakręcie czy np. po urodzeniu kolejnego dziecka. Jeśli tak, to wydaje mi się to bardzo pozytywną sprawą.

Często zapominamy też, że chirurgia plastyczna czy zabiegi medycyny estetycznej są konieczne by umożliwić normalne funkcjonowanie człowieka w codziennym życiu. Przyszły mi takie przykłady do głowy zobaczcie odstające uszy, może przez całe dzieciństwo stanowiły problem dla dziecka, naśmiewano się z niego, trauma pozostała, a uszy są dalej zakrywane długimi włosami, a przydało by się jakieś odświeżenie i krótka fryzura. Czy zdajecie sobie sprawę, że duża pierś może ważyć nawet kilka kilogramów, trzeba je nosić podwójnie i co na to obciążony kręgosłup?

Albo nadmierna potliwość cały czas wprowadzająca w zakłopotanie, wygrana walka z otyłością, parę naście kilogramów mniej pełny sukces tylko pozostał fałd skórny na brzuchu przypominający przeszłość. Teraz już wiem, że można dać sobie pomóc i pozbyć się tych koszmarów. Od pewnego momentu zaczęłam obserwować i słuchać z jakimi trudnościami borykają się ludzie, czasami próbuję wejść w ich skórę i zanurzyć się w ich doświadczeniach i cieszy mnie to, że istnieje możliwość uleczenia tych różnych problemów. Postaram się tutaj zachęcić was i dodać wam odwagi do podjęcia decyzji, która być może zmieni wasze życie.

Ciekawa dziedzina medycyny

Nie mam zamiaru ukrywać, że w naszym kraju te usługi są dosyć drogie, ale zobaczcie, prywatna operacja zerwanych więzadeł w kolanie to koszt około kilkunastu tysięcy złotych. Dla podstawowej egzystencji nie trzeba ich operować, ale jak już chcielibyśmy pobiegać to musimy dać się poskładać. To trochę podobnie jak z chirurgią plastyczną, dlaczego tak to funkcjonuje w naszym ustroju musicie odpowiedzieć sobie sami…

Na blogu będę się starała poruszyć jak najwięcej tematów związanych z chirurgią plastyczną, ponieważ klinika w której pracuję zajmuje się głównie tą dziedziną. Mocno związaną z nią działką jest medycyna estetyczna, czasami nawet się przeplatają. Pomyślałam, żeby nie było aż tak poważnie i tylko o zabiegach wymagających użycia skalpela, poopowiadam wam też o ciekawych alternatywach mniej inwazyjnych. Postaram się wyjaśnić co to takiego wypełniacze, rozszyfruję ich nazwy, przedstawię nowe popularne zabiegi. Ostatnio dowiedziałam się, że paroma wstrzyknięciami toksyny botulinowej można zniwelować wstydliwy problem nadmiernej potliwości, są również inne rozwiązania. Zainteresowani?…

Chirurgia plastyczna może być interesująca dla każdego

Zastanawiałam się też co zrobić, żeby was nie zanudzić tematyką związaną wyłącznie z zabiegami różnego rodzaju i w tym momencie muszę przeprosić Panów, ponieważ będzie też trochę bardziej przyziemnie ale kobieco mianowicie o makijażu i trendach na dany sezon, co proponuje wielki świat mody, jakie kolory są na czasie, jak możemy przygotować się lub z jakich usług skorzystać w gabinecie kosmetycznym w danej porze roku.

Mam nadzieję, że podoba się wam mój rozkład jazdy na czytanym przez was blogu, jak będziecie zainteresowani jakimś tematem, w waszych głowach zawita jakiś ciekawy pomysł, to jestem otwarta na wasze propozycje. Pamiętajcie, że tak jak wy dopiero poznaję ciekawy świat chirurgii plastycznej, ale mam z nią stały kontakt, więc coraz bardziej się zaprzyjaźniamy.

Na dzisiaj się pożegnam, następny wpis będzie o konsultacjach, co to takiego, ile kosztują, po co właściwie są, jakich informacji dowiedzą się pacjenci, czy są niezbędnie konieczne do przeprowadzenia zabiegu czy operacji? Mam nadzieję, że się wam podobało, zatem do następnego razu.

Marta