Wróć do bloga
Przychodzi Pan, Pani do lekarza i…

Przychodzi Pan, Pani do lekarza i…

Moi drodzy czytelnicy, tak jak obiecałam napiszę wam jak wyglądają konsultacje, omawiając po kolei wszystkie ich części. W napisaniu tego artykułu pomagał mi Pan Doktor Kuna, więc mam nadzieję, że niczego nie pominę. Po przeczytaniu tego wpisu może przekonam was, że są one konieczną procedurą przygotowującą do wykonania późniejszego zabiegu.

Konsultacja lekarska

Zazwyczaj pacjentów na konsultacje umawia się telefonicznie lub przez portal znanylekarz.pl na daną godzinę. Wtedy często, podawane są krótkie informacje dotyczące zabiegu, które później szczegółowo omawia się na konsultacji. Pacjenci dowiadują się również pod jaki adres mają się udać na spotkanie. W momencie kiedy przyjeżdżacie już do gabinetu, jesteście witani przez asystentkę, która zapyta was o krótką metryczkę: imię i nazwisko, zawód, wiek, wagę, wzrost i numer telefonu, te informacje wpisywane są na kartę pacjenta, którą później wypełnia Pan Doktor zbierając wywiad. Na końcu pacjenci składają podpis potwierdzając przedstawione informacje. Wypełniona karta trafia do naszej kartoteki, a w dniu umówionego zabiegu Pan Doktor sprawdza i przypomina sobie zebrane informacje potrzebne do wykonania zabiegu. W momencie gdy zgłaszacie się na wizytę kontrolną do waszej karty dopisuje się informacje o rezultacie zabiegu. Oczywiście macie pełne prawo do zachowania swojej prywatności, wtedy wszystko co dotyczy zabiegu i danych osobowych zostanie poufne i przedstawione tylko Panu Doktorowi, a personel około medyczny nie będzie wtajemniczony. Sami w gabinecie wypełnicie kartę pacjenta.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Niezbędne pytania

Po zakończonych formalnościach zostajecie zaprowadzeni do gabinetu, gdzie za zamkniętymi drzwiami zaczynają się konsultacje. Prawdopodobnie pierwszym hasłem jakim zaskoczy was Pan Doktor, będzie pytanie o motywację i cel, czyli dlaczego planujecie poddanie się zabiegowi. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna, ponieważ przygotowuje was do zaakceptowania planowanej zmiany po zabiegu i jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu w działaniach chirurgii plastycznej. Następnie lekarz przeprowadzi z wami szczegółowy wywiad dotyczący waszego stanu zdrowia, zapyta o zażywane leki, aby wyeliminować zagrożenia i odpowiednio przygotować pacjenta do planowanego zabiegu czy operacji. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest skonfrontowanie oczekiwań pacjentów z obiektywnymi możliwościami chirurga plastycznego. Wiem, że bardzo często trudno nam śmiertelnikom wyobrazić sobie jak tak naprawdę będzie się wyglądało po zabiegu. Pan Doktor postara się to jak najlepiej wytłumaczyć czy nawet pokazać, np. w przypadku powiększenia piersi, panie dostają do przymiarki implanty, które pomogą zarysować efekt końcowy, innym rozwiązaniem będzie pokazanie zdjęć innych pacjentów o podobnych rozmiarach czy kształtach, którzy wyrazili na to zgodę. Moja osobista rada, zaufajcie lekarzowi w ostatecznym wyborze, zobaczycie to profesjonalista najlepiej będzie w stanie ocenić efekt końcowy, ponieważ ma już za sobą pewnie kilkadziesiąt takich przypadków i zawsze będzie chciał jak najlepiej dla was.

Szczegółowe pomiary

Do wykonania zabiegu często niezbędne są odpowiednie pomiary. Bardzo trudno jest je zrobić samemu w domu, więc dokonuje się ich również w trakcie konsultacji. Dodatkowo na waszych kartach powstają niezrozumiałe dla mnie rysunki, natomiast lekarz potrafi je doskonale odczytać i pomaga mu to w późniejszej pracy. W zależności od zabiegu często możliwe są różne rozwiązania danego problemu, więc po omówieniu wszystkich i wybraniu najlepszej dla pacjenta opcji, lekarz przechodzi do szczegółowego omówienia przebiegu zabiegu czy operacji. Informuje również o możliwym ryzyku czy powikłaniach w trakcie lub po operacji. Jest to normalna procedura stosowana przed jakąkolwiek operacją, o której pacjent powinien być jasno poinformowany, zanim wyrazi zgodę na użycie skalpela. Pan doktor wykonuje też zdjęcia pacjentom przed i po zabiegu, żeby później móc porównać uzyskany efekt po poprawce. Na konsultacji otrzymacie też informacje o niezbędnych badaniach, czy koniecznych rzeczach do zabrania w przypadku operacji w szpitalu.

Czas na przemyślenie…

Przeprowadzona konsultacja nie skutkuje od razu zabiegiem. Często pacjenci chcą przespać się z taką poważną decyzją i na spokojnie zastanowić się czy są gotowi na chirurgiczną ingerencję. Zebrane w trakcie konsultacji informacje wędrują do naszej bazy danych i będą na was czekały. W przypadku zdecydowanych osób staramy się ustalić termin zabiegu czy operacji w dniu konsultacji. Istnieje też możliwość wstępnej konsultacji bez zobowiązań poprzez przysłanie do nas zdjęć drogą mailową, nigdy jednak nie da to precyzyjnego obrazu sytuacji.

Moi drodzy czytelnicy na razie to tyle. Mam nadzieję, że chociaż troszkę zaspokoiłam waszą ciekawość. Może następnym razem napiszę wam coś o badaniach, ponieważ często pytacie po co są i co oznaczają.

Marta