Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
przymiarka przed plastyką nosa

„Przymiarka” przed plastyką nosa? To możliwe!

Zaletą poddania się operacji plastycznej jest trwała i pozytywna zmiana wyglądu. Dla niektórych z nas, trwałość efektów może być jednak wadą. Przed poddaniem się operacji, często zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądał ostateczny efekt i czy na pewno będziemy zadowoleni ze swojego wyglądu. Obecnie, chirurgia plastyczna nie jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które oczekują drobnej korekty np. niewielkiego garba na nosie. Na czym polega „przymiarka” przed plastyka nosa?

Zalety poddania się chirurgicznej operacji nosa

Celem plastyki nosa jest przede wszystkim estetyczna poprawa jego wyglądu. Dzięki odpowiednim technikom operacyjnym, nos można zmniejszyć, skrócić, poprawić jego kształt lub zlikwidować garb. Większa korekta wielkości lub kształtu nosa zawsze wymaga chirurgicznej interwencji i nie sposób poprawić jego wygląd z pomocą mniej inwazyjnych sposobów. Drugim celem korekcji nosa jest wyprostowanie krzywej przegrody nosowej i w tym wypadku możemy już mówić o wskazaniach medycznych. Zaletą poddania się operacji jest zatem przede wszystkim wizualna poprawa wyglądu nosa i tym samym całej twarzy, która nabiera lepszych proporcji i bardziej regularnych rysów, a nos przestaje przyciągać niepotrzebną uwagę. Pacjenci, dzięki widocznej poprawie swojego wyglądu, często odzyskują pewność siebie i lepiej oceniają swój wygląd. Drugą zaletą, jeśli zachodzi taka okoliczność, jest poprawienie funkcji oddechowych poprzez wyprostowanie przegrody nosowej. Zaletą poddania się korekcji nosa z pewnością jest trwałość efektu. Raz, dobrze wykonana operacja przynosi trwałą zmianę wyglądu.
przymiarka przed plastyką nosa

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Wady poddania się chirurgicznej operacji nosa

Podstawową wada dla niektórych pacjentów może być fakt poddania się interwencji chirurgicznej, a co za tym idzie konieczność rekonwalescencji po zabiegu i przygotowania się na absencję w pracy. Poddanie się operacji wiąże się także z dyskomfortem, obrzękami i siniakami. Przez jakiś czas po zabiegu, trzeba także szczególnie uważać na urazy i ograniczyć aktywność fizyczną przez jakiś czas. Delikatny obrzęk może utrzymywać się nawet kilka miesięcy, jednak najczęściej nie jest on widoczny dla otoczenia.

„Przymiarka” przed plastyką nosa

W niektórych sytuacjach, pacjenci mogą spróbować mniej inwazyjnej korekty nosa. Jest to jednak możliwe jedynie u pacjentów, którzy oczekują drobnej zmiany, likwidacji garba lub poprawienia kształtu nosa. Medycyna estetyczna nie pozwala na zmniejszenie dużego lub zbyt długiego nosa. Często jednak, dzięki zastosowaniu wypełniaczy, pacjent może zobaczyć w jaki sposób będzie wyglądał jego nos już po operacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji, można zmienić proporcje nosa, a tym samym wygląd całej twarzy. Zmiany są najczęściej bardzo subtelne, co nie oznacza, że niezauważalne. Efekt będzie utrzymywał się kilka miesięcy i przez ten czas, działanie wypełniacza będzie systematycznie ustępować, a nos wróci do swojego pierwotnego kształtu.
Czasem się okazuje, że czasowa poprawa kształtu nosa jest dla pacjentów wystarczająca i powtarzanie zabiegów co jakiś czas nie jest żadnym problemem. Zwykle pacjenci traktują to rozwiązanie właśnie jak „przymiarkę” i po czasie decydują się na interwencje chirurgiczną, która przynosi trwałe efekty i nie powoduje konieczności powtarzania zabiegu co kilka miesięcy. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjent ma okazje zobaczyć czy efekt po operacji będzie dla niego zadowalający. Należy pamiętać, że nie w każdym przypadku medycyna estetyczna przynosi zadowalające rezultaty. Możliwości będzie mógł ocenić dopiero chirurg plastyk podczas konsultacji.